szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Moszkva szerint ez a lépés csak fokozza a feszültséget és csökkenti az orosz–ukrán konfliktus politikai megoldásának esélyét.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Elítélték az oroszok Washington azon döntését, miszerint további amerikai csapatokat vezényelnek Európába – írja a BBC. Szerdán Joe Biden hivatalosan is jóváhagyta, hogy további 2000 amerikai katonát küldjenek Európába. Az említett csapatok az észak-karolinai Fort Braggből érkeznek majd Lengyelországba, illetve Németországba, ahonnan 1000 – már ott állomásozó – katona átmegy Romániába.

A Kreml álláspontja szerint ez egy destruktív lépés, ami egyedül a konfliktus politikai síkon való megoldásának esélyeit rontja. Mindezt szerdán mondta el Alekszandr Grusko orosz külügyminiszter-helyettes, aki igazolhatatlannak is nevezte az Európában állomásozó amerikai csapatok megnövelését.

Közben a konfliktus politikai rendezése érdekében Recep Tayyip Erdoğan csütörtökön Kijevbe repül, hogy közvetítőként lépjen fel az ukránok és Vlagyimir Putyin között – értesült a Guardian.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!