szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Berlin után Párizs is lépett.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Franciaország kiutasít 35 orosz diplomatát, akiknek "a tevékenysége ellentétes az érdekeinkkel" – jelentette be hétfő este a francia külügyminisztérium.

A rövid közlemény kiemelte, hogy a döntés "egy európai eljárás része".

"Elsődleges felelősségünk volt mindig a franciák és az európaiak biztonságának szavatolása" – olvasható a külügyi közleményben, amely néhány perccel azután jelent meg, hogy Németország nemkívánatos személynek minősítette és kiutasította a berlini orosz nagykövetség 40 diplomatáját.

Oroszország Ukrajna elleni háborúja miatt hasonló intézkedésekről döntött több európai ország az elmúlt napokban.

Mérgezett pitét osztogattak az oroszoknak, a civil áldozatok száma 3500-hoz közelít - percről percre a háborúról

Az ukrán ügyészség szerint a Kijev körüli városokban mindeddig 410 holttest találtak. Ukrajna Magyarországi Nagykövetsége a Facebookon kért segítséget a magyaroktól. Percről percre hírfolyamunk az orosz-ukrán háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!