szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A brit védelmi minisztérium szerint az orosz csapatok Donyeckben már használtak ilyen típusú fegyvert, ez pedig felveti annak a lehetőségét is, hogy Mariupolban is előkerülnek.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Fokozódnak a harcok Mariupolban és környékén az orosz és ukrán erők között, az Egyesült Királyság védelmi minisztériuma szerint pedig annak a lehetősége sem zárható ki, hogy az orosz csapatok foszfortartalmú lőszereket vetnek be az ukránok ellen – írja a The Guardian. Oroszország ilyen típusú lőszereket már korábban is használt, akkor Donyeckben vetették be.

A védelmi minisztérium hétfői közleménye szerint fokozódott a harcok intenzitása a kelet-ukrajnai Donyeck és Luhanszk régiókban, ahol az ukrán erők több orosz támadást is visszavertek. Kiemelték, hogy Oroszország továbbra sem használ irányított rakétákat, így továbbra is fennáll annak a veszélye, hogy rengeteg civil esik áldozatul az offenzívának.

Oroszország Ukrajna elleni inváziójáról folyamatosan frissülő cikkünket itt találja:

Újabb offenzíva jöhet Kelet-Ukrajnában, drámai gazdasági visszaesést jósol a Világbank - percről percre a háborúról

A világ ugyan azt ismételgette 1945 után, hogy a tömeggyilkosságok nem ismétlődhetnek meg, de Mariupol és Bucsa mutatja, hogy mennyit érnek ezek a felhívások - mondja az angol elemző.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!