szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az oroszok nagy hatótávolságú rakétákkal támadják az ukrán exportkereskedelem szempontjából kulcsfontosságúvá vált dunai hidakat.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Heves harcok után Szjevjerodonecknek több mint a fele már az oroszok kezén van – áll a brit védelmi minisztérium friss, napi jelentésében. A tárca szerint az oroszok tűzerejüket a luhanszki terület egy kis részére koncentrálták, május 30–31-én heves harcok dúltak Szjevjerodoneckben, a támadó csapatok között csecsen alakulatok is vannak.

A donbaszi hadszínteret leszámítva az oroszok leginkább nagy hatótávolságú rakétatámadásokat indítottak az ukránok ellen, ezekkel elsősorban az ukrán exportkereskedelem ellehetetlenítését akarják elérni, ezért is támadják az Ukrajnát Romániával összekötő dunai hidakat csak úgy, mint a folyam partján elhelyezkedő ukrán kikötőtelepüléseket.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találják:

Még több fegyvert ígér Biden Ukrajnának, naponta 60-100 ukrán katona hal meg - percről percre a háborúról

Az amerikai elnök a The New York Timesban tett közzé egy cikket arról, hogy újabb fegyverszállítmány mehet Ukrajnába. Miközben az oroszok Kelet-Ukrajnában próbálnak előrenyomulni, a gazdasági szakértők azt találgatják, milyen hatással játhatnak az újabb EU-s szankciók. Percről percre követjük az orosz-ukrán háború szerdai eseményeit.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!