szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tárca szerint a donyecki fronton jelenleg csak a tüzérség dolgozik.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

A brit védelmi minisztérium szokásos napi helyzetértékelésében arról ír, hogy bár a donyecki frontvonalon a tüzérség dolgozik, ugyanakkor az oroszok múlt heti területfoglalásaiban részt vett csapatokat jó eséllyel most pihentetik és feltöltik.

A védelmi tárca ezután a Dumában elfogadott „különleges gazdasági intézkedéseket” ismertette, ezekről mi itt írtunk bővebben. A britek szerint a most megszavazott törvények arra jók a Kremlnek, hogy a hadiállapot formális bejelentése nélkül háborúzhat tovább, azaz a mozgósítás hivatalos elrendelése nélkül is mozgósíthat.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Erőteljesen működik a nyugati tüzérség, különleges gazdasági intézkedések jöhetnek Oroszországban - a háború csütörtöki eseményei

Volodimir Zelenszkij szerint az ukrán csapatok nagyon érzékeny csapásokat mérnek a megszállók logisztikája szempontjából fontos pontokra, az orosz parlamentben olyan törvényjavaslatokat fogadtak el, amelyek kötelezővé tennék a túlórát és kizárnák a versenyeztetést az állami megrendelések esetében, amennyiben azok az ukrajnai különleges katonai műveletre vonatkoznak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!