Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Japán korábbi miniszterelnökét egy kampányrendezvényen lőtték meg.
Helyi idő szerint péntek délelőtt merényletet követtek el Abe Sindzó volt japán miniszterelnök ellen, aki kórházba szállítása után belehalt a sérüléseibe. Halálának hírét pártja, a Liberális Demokrata Párt jelentette be.
A 67 éves Abe Nara városában tartott kortesbeszédet egy politikustársa mellett, amikor meglőtték. A helyi média értesülései szerint két lövés dördült, a második a hátán találta el a korábbi kormányfőt. A narai egyetemi kórházba vitték, ahol testvére beszámolója szerint vérátömlesztést kapott, és mindent megtettek, hogy megmentsék az életét.
Az állapotáról hivatalosan órákig csak annyit lehetett tudni, hogy a támadás után leállt a szíve és a légzése, nincsenek életjelei.
Abe volt a leghosszabb ideig hivatalban lévő japán miniszterelnök, előbb 2006 és 2007 szeptembere, majd 2012 decembere és 2020 szeptembere között vezette az országot. Mindkétszer lemondott, amiben mindkét alkalommal szerepe volt betegségének, a fekélyes vastagbélgyulladásnak.
A merénylet helyszínén a rendőrség egy 41 éves férfit vett őrizetbe, aki feltehetően házilag készített fegyverrel lőtt rá Abéra. A helyi sajtó szerint gyanúsított Jamagami Tecuja, egy helybeli férfi, aki korábban a japán Tengerészeri Önvédelmi Erőnél volt állományban.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.