szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A frontvonalban megjelent iráni drón arra utal, hogy Moszkva ezeket az eszközöket a hátországot célzó, stratégiai jellegű csapások helyett a frontvonalban tartózkodó csapatok elleni taktikai támadásra használná fel.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az oroszok nagy valószínűséggel bevetettek egy Iránból származó Shahed-136 típusú drónt a harkivi területért zajlott harcokban – írja a brit védelmi minisztérium legfrissebb napi összefoglalójában. A drón roncsairól korábban már mi is beszámoltunk, a brit tárca viszont azt is hozzáteszi, hogy a Shahed-136 öngyilkos drón hatótávja 2500 kilométer és ehhez nagyon is hasonló iráni gyártmányú eszközökkel hajtottak végre támadásokat a Közel-Keleten, többek között az MT Mercer Street olajtanker ellen 2021 júliusában.

Oroszország szinte biztosan más, erősen szankcionált államoktól (Észak-Korea, Irán) szerezheti be a fegyverutánpótlását. A Kupjanszknál talált drónroncs arra is utalhat a britek szerint, hogy az oroszok a drónokat a közeljövőben nem az ukrán hátország elleni stratégiai csapásokra, hanem a frontvonalban, taktikai támadásokra használja majd fel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!