szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A rendőrség politikai indíttatású gyújtogatás gyanújával indított eljárást.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Leégett Németországban szerda este egy egykori hotel, amely ukrán menekültek szállásaként működött, a rendőrség politikai indíttatású gyújtogatás gyanújával indított eljárást. A Balti-tenger partján fekvő Gross Strömkendorfban történt tűzvésznek nincsenek sérültjei. A nádtetős épületben 14-en tartózkodtak, amikor a tetőszerkezetben késő este felcsaptak a lángok. A menekültek és az intézményt működtető Német Vöröskereszt (DRK) munkatársai még mindnyájan időben el tudták hagyni a házat, és a tűzoltókkal együtt sikerült megakadályozniuk, hogy a lángok átterjedjenek a környező épületekre.

„Borzasztó, hogy az ember megérkezik egy országba, ahol biztonságban van, és hirtelen újra el kell hagynia az otthonát, és át kell élnie a bizonytalanságot”, amely menekülésre kényszerítette – nyilatkozott csütörtökön a Norddeutscher Rundfunk (NDR) regionális közszolgálati médiatársaságnak a szállás ukrán származású vezetője, Andrij Bondarcsuk.

Tino Schmidt, a kistelepülést is magában foglaló Blowatz polgármestere az NDR összeállítása szerint kiemelte, hogy a helyiek és a menekültek kapcsolata nagyon jó volt eddig, nyáron még közös ünnepséget is tartottak a DRK közreműködésével, és nem tapasztaltak uszítást, holott korábban jóval többen, csaknem 170-en laktak a szálláson.

Ugyanakkor az egykori NDK területén fekvő kistelepülésen működő menekültszálláson már a napokban is dolga volt a rendőrségnek szélsőjobboldali atrocitás miatt, mert a hétvégén horogkeresztet mázoltak a bejáratnál kifüggesztett táblára, elcsúfítva a DRK jelképét, a vörös keresztet – emelte ki az NDR.

Oroszország Ukrajna elleni háborúja miatt eddig nagyjából 950 ezren menekültek Ukrajnából Németországba, főleg nők, gyermekek és idős emberek. Komolyabb ellenségeskedésről, támadásról, gyújtogatásról eddig nem jelentek meg hírek az országos sajtóban.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Masszív áramkimaradásokra kell készülniük az ukránoknak, megkezdődött a herszoni áttelepítés - a háború hírei

Izrael felajánlotta Ukrajnának, hogy a civilek védelmében segít légitámadás-jelző rendszert kifejleszteni. A Reuters szerint ez némi elmozdulást jelent Izrael eddigi politikájában, amely szerint semmilyen katonai segítséget nem nyújt Ukrajnának az ellene folyó háborúban. Kijev korábban olyan eszközt kért az országtól, amellyel elháríthatók az Oroszország által gyaníthatóan használt, iráni gyártmányú drónok.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!