szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A párt progresszív szárnya ugyanazzal érvelt, mint Orbán Viktor. A levél komoly felhördülést okozott párton belül, gyorsan vissza is vonták.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az amerikai Demokrata Párt progresszív szárnya hétfőn levelet küldött Joe Bidennek, melyben arra kérik a kormányt, hogy közvetlenül Moszkvával tárgyaljon az orosz–ukrán háború békés rendezése ügyében. A levelet még június 30-án állították össze, de vitás pontjai miatt akkor még nem adták fel.

A szöveget az egyik demokrata politikus szerint hétfőn is csak véletlenül küldték el, és miután komoly felhördülést okozott a párton belül, kedden már vissza is vonták. Kritikusai szerint a probléma a szöveggel az, hogy – a magyar kormány álláspontjához hasonlóan – azt érzékelteti, hogy az Oroszország-ellenes szankciók mindenkinek jobban fájnak, mint Oroszországnak, és hogy a békés rendezés érdekében lazítani lehetne rajtuk. Egy kritikusa szerint így eljárni nem lenne más, mint „olajágat nyújtani egy háborús bűnösnek, aki ráadásul épp vesztésre áll”.

A levélre válaszul a Fehér Ház közölte, hogy a békés rendezés csak akkor merülhet fel egyáltalán, ha minden érintett fél nyitott rá, Moszkva azonban nem hajlandó tárgyalni.

(BBC)

Az orosz–ukrán háború szerdai eseményei ebben a folyamatosan frissülő percről percre tudósításban követhetők.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!