Súlyos zavargások törtek ki Mexikóban a sinaloai drogbáró lekapcsolása után

Hárman meghaltak, 18-an pedig kórházba kerültek, Joaqin Guzmán-t, vagyis a Köpcös fiát pedig Mexikóvárosba szállították.

  • hvg.hu hvg.hu
Súlyos zavargások törtek ki Mexikóban a sinaloai drogbáró lekapcsolása után

A helyi hatóságok három tagja meghalt Mexikó Sinaloa államában, miután letartóztatták a korábbi drogbáró, Joaquin Guzmán-t, vagyis a Köpcös fiát, Ovidio Guzmán Lopezt Culiacán városban – írja a BBC. A lap beszámolója szerint Mexikóban Ovidio Guzmán letartóztatása után komoly zavargások alakultak ki.

A Köpcös fia, saját becenevén az Egér sajtóbeszámolók szerint apja nyomdokaiba lépett: a hatóságok azért kapcsolhatták le, mert ugyanannak a Sinaloa-kartellnek a vezetését vitte évek óta, amiért régen Joaquin Guzmán felelt. Ovidio Guzmánt Mexikóvárosba szállították, azonban bűnszervezetének tagjai őrizetbe vétele óta tombolnak: utakat zárnak le, járműveket gyújtanak fel, és megtámadtak egy sinaloai repteret is, ahol két repülőgép is megsérült, mert golyók csapódtak beléjük.

Sinaloa államban három repülőtér van, a zavargások miatt mindhárom reptéren több mint száz járatot töröltek. Az állam kormányzója szerint 18-an kerültek kórházba a drogbáró lekapcsolása óta sérültként.

 

Letartóztatták a Köpcös fiát

Ovidio Guzmán őrizetbe vételét éjszakai erőszakhullám előzte meg az észak-mexikói Sinaloa állam Culiacán városában, amely a világ egyik leghírhedtebb drogkartelljének, a Sinaloának is székhelye. A mexikói hatóságok letartóztatták Ovidio Guzmánt, a bebörtönzött Joaquin Guzmánnak, azaz a Köpcösként ismert drogbárónak a fiát - írja a Reuters négy névtelen, az ügyet ismerő tisztviselő közlésére hivatkozva.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.