szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Korábban az a hír járta, hogy áthelyezik a kormányt érintő korrupciós botrány miatt.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az ukrán elnök felkérte Olekszij Reznyikov védelmi minisztert, hogy maradjon továbbra is a hivatalában. Reznyikov arra a kérdésre, hogy várhatóan a következő hónapokban is ő marad-e tárca élén, azt válaszolta: „igen, ez az elnök döntése volt” – számolt be a The Guardian.

A lap emlékeztetett, hogy ukrán hadseregnek túl magas – kétszeres, akár háromszoros – áron vásárolt élelmiszerek miatt kirobbant botrány után személycseréket hajtottak végre a védelmi tárcánál. Vjacseszlav Sapalov miniszterhelyettes maga nyújtotta be lemondását és menesztették Bohdan Hmelnickijt, a tárca beszerzési igazgatóját is.

A napokban olyan információk láttak napvilágot, amelyek szerint leválthatják Reznyikovot a miniszteri posztról, neki viszont más fontos kormányzati tisztséget ajánlanának fel.

Ukrajna irtja a korrupciót, hogy mutassa, érdemes a nyugati támogatásra

Soha nem volt még olyan komoly következménye Ukrajnában korrupciós ügynek, mint a hadseregnek szánt, durván túlárazott élelmiszer-vásárlás miatt. Ukrajna védelmi képessége nagyrészt azon NATO- és EU-tagállamoktól függ, amelyek a támogatásért cserébe a korrupció kiirtását követelik.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!