Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Szerbia az egyetlen európai állam, már persze Belaruszon kívül, amely eddig egyetlen szankciót sem léptetett életbe Oroszország ellen, azonban a Pentagon kiszivárgott dokumentumaiból kiderült, hogy még a szerb kormány is beleegyezett abba, hogy fegyverekkel segítsék Ukrajnát – írja a Reuters.
A dokumentumból az nem derül ki, hogy már meg is kapták-e az ukránok a szerb fegyvereket. Azt elutasította a szerb kormány, hogy kiképzést biztosítson ukrán katonáknak, de az irat szerint „megvan a politikai akarat” és a katonai képesség is arra, hogy a jövőben is fegyverszállítással segítsék Ukrajnát.
A szerb kormány eddig tagadta, hogy fegyvert szállítanának az ukránoknak, a mostani értesüléseket nem kommentálták.