szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyelőre nem tudni, mi váltotta ki azt az orosz lépést.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Távoznak az olasz sajtó jelentése szerint az orosz hadihajók a Földközi-tengerről. A La Repubblica tudósítása szerint az orosz haditengerészet hajói egymás után kelnek át a Gibraltári-szoroson az Atlanti-óceánra. Először egy fregatt, majd két korvett, végül az őket kísérő tanker is átjutott.

Az orosz hadihajók kivonása a Földközi-tengerről nem várt lépés, hiszen a háború miatt feszült helyzetben aligha számított volna bárki arra, hogy Moszkva kivonja bárhonnan az erőit. A földközi-tengeri orosz flottában így már csak egy tengeralattjáró, egy korvett és egy fregatt maradt.

Egyelőre nem tudni, mi váltotta ki azt az orosz lépést, hogy elhagyják a Földközi-tengert, viszont az biztos, hogy az ukrajnai invázió kezdete óta ez a legnagyobb ívű művelete az ottani orosz flottának. Az olasz sajtó szerint az oroszok gyakorlatilag így válaszolnak arra, hogy az Egyesült Államok tíz napja kivonta a George W. Bush repülőgép-hordozót a térségből.

2022 januárja óta most fordul elő először, hogy mind az amerikai, mind az orosz flotta nagyon apró kontingenssel rendelkezik csak a Földközi-tengeren.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!