szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem jelentenek komoly veszélyt – közölte Andrij Demcsenko, az ukrán határőrség szóvivője.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Kevesebb, mint ezer wagnerista lehet Belaruszban, többségükben kiképzők – közölte az Ukrinformmal az ukrán határőrség szóvivője, Andrij Demcsenko. Hozzátette, amikor elkezdtek ott gyülekezni, a számuk elérte a hatezret, ám utána egyre többen tűntek el közülük.

Így csökkent ezer köré a létszám. Demcsenko szerint kiképzőként a belarusz hadsereg katonáival foglalkoznak, így nem jelentenek komoly veszélyt.

Korábban mi is beszámoltunk róla, hogy Jevgenyij Prigozsin lázadása úgy ért véget, hogy Aljakszandr Lukasenka belarusz államfő közvetítésével egyezség született a puccsisták és az orosz kormány között, aminek többek között része volt az is, hogy az orosz hadseregben szolgálatot teljesíteni nem kívánó wagneristák Belaruszba távozhatnak.

Sokáig nem lehetett tudni, hogy mik Lukasenka szándékai a zsoldosokkal, sokan attól tartottak, hogy a belarusz diktátor valamilyen Nyugat-elleni akcióra használja fel őket, a lengyelek erre hivatkozva kezdték az eddigieknél is még jobban megerősíteni a Belarusszal közös határsávukat. Aztán Prigozsin gépe lezuhant, a Wagner pedig megszűnt tényezőnek lenni, mostanra a szakadárok belaruszi táborát is lebontották.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!