Hatalmas üzletet nyer és hatalmas kockázatot vállal a 4iG a magyar hadiipari privatizációval
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Franciaország harcot hirdetett a radikális iszlám ellen, de közben elidegenítheti a muszlim közösségét. Európában terjed az a felfogás, hogy az iszlamista terrorizmusnál nagyobb veszély a szeparatizmust csendben támogató közeg.
Hogyan gyűlölheti valaki ugyanazt a társadalmat, amelynek egyúttal a részévé kíván válni? Ezzel a paradoxonnal küzd Európa, ahol a régebbi muszlim bevándorlók második és harmadik nemzedékének, illetve az újonnan érkezettek egy-egy részének identitásválsága szélsőséges nézetek befogadásához, olykor terrorizmushoz vezet. A radikális iszlámnak számtalan árnyalata létezik Európa-szerte, de a harc élvonalában kétségkívül Franciaország küzd, amelyet az idén a leginkább sújtott a vakhitű gyilkolás, mint azt Samuel Paty, 47 éves történelemtanár lefejezése is mutatta.
Emmanuel Macron francia elnök kormánya a minap elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely az EU-ban szinte példátlan módon szabályozná az iszlám vallás gyakorlását, hogy gátat szabjon a szélsőséges iszlamista nézetek terjedésének. A párizsi parlament elé januárban kerülő javaslat törvénytelennek minősítené az úgynevezett iszlamista szeparatizmus számos formáját. Ez az ideológia – a francia kormány szerint – párhuzamos társadalmat épít, melyben a vallási szabályok felülírják a polgáriakat.
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Ezúttal üres volt a csomagtartó.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.
Nagyon jól ment tavaly a budapesti városnéző buszok üzemeltetőinek.
Az okok most egyértelműek.
A Magyar Stratégiai Zrt. tulajdonában álló ingatlan rendkívül értékes lehet.
A kórtermek jelentős része nem hűtött Magyarországon, a betegek elviselhetetlen melegre panaszkodnak.
Ennek töredéke az a pénz, amelyhez privatizációs bevételként jutott.
Tizenkét ügyben vizsgálja felül a Kúria a saját korábbi határozatát.