Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
A járványban a hírözönből nehezen hámozható ki, hol tart a világ a vakcinázással. A pillanatnyi helyzetkép látható alábbi ábránkon.
A kormányzati kommunikáció szokásos torzítása miatt nehéz volt megítélni, hogy oltásfronton nemzetközi összehasonlításban valójában miként teljesít Magyarország. Mostanra kirajzolódott a kép: Magyarország nem áll rosszul az európai rangsorban – legalábbis a beadott oltások számát tekintve.
Az EU-átlagot meghaladó magyar eredményt a kínai Sinopharm vakcinájának használata okozza, melynek hatásosságában egyelőre csak reménykedni lehet, hisz tudományos evidenciák alig-alig állnak rendelkezésre.
Az oltásban élen járó országok egymástól jelentősen eltérő stratégiát választottak. Van, ahol az első oltásokat adják gőzerővel, míg máshol inkább a kétszeres oltottságra koncentrálnak, Chile pedig egy másik kínai vakcinának, a Sinovacnak köszönhetően ugrott hirtelen az élbolyba.
Az alábbi infografikán mutatjuk a lakosság átoltottságának arányát globálisan és több kiválasztott országban, a piacon lévő vakcinák felhasználási arányát néhány országban, az országokba beérkezett vakcinák felhasználásának ütemét és az utolsó 10 napban beoltottak számát és arányát a lakossághoz képest.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.