Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Három évvel ezelőtt egy férfiakból és nőkből álló társaság egy horvát kisváros kikötőjéből kihajózott az Adriára. Másfél évvel később egy egész ország azokról a nyilvánosságra került szexfelvételekről beszélt, amelyeket a társaságból valaki titokban készített a hajón. A szexbotrányba az ügy egyik főszereplője, az akkor még Győr polgármestereként tündöklő Borkai Zsolt belebukott, de megsínylette a kalandot a buli többi résztvevője, közvetve pedig a Fidesz–KDNP is. És ha ez még nem lenne elég, az érintett férfiakat tízmillió forintra húzták le alvilági figurák. De hogyan kerültek a nők a hajóra és mi történt azon a bizonyos estén? Hónapokkal a buli után kik és hogyan húztak hasznot a felvételekből? Milyen ukázt adott ki Orbán Viktor Kubatov Gábor pártigazgatónak és mi történt azután, hogy a szexképek nyilvánosságra kerültek? A hvg360 – az eddig megszerzett információk és dokumentumok, köztük a zsarolási ügyben tett tanúvallomások alapján – cikksorozatban tárja fel a 2019-es önkormányzati választás kampányát meghatározó botrány eddig ismeretlen részleteit is.
A horvátországi Trogir városát sokan azért ismerik, mert a tengerpart egyik legszebb középkori városa, de hat magyar férfinak más miatt lesz örökre emlékezetes. 2018. május 21-én késő délután öt fiatal nő érkezett autóval a városba. A kocsit vezető nő, akit egy héttel korábban az egyik barátja, Z. bízott meg azzal, hogy szedje össze a csapatot, aznap indult el Pomázról. A nő az autóban ülő négy másik nőt, Szilvit, Gabit, valamint egy ikerpárt, Csengét és Lilit Székesfehérváron vette fel. A fiatal fehérváriak ismerték már egymást, de a csapatot fuvarozó nővel akkor találkoztak először – legalábbis a sofőr később ezt mesélte az őt kihallgató nyomozóknak. Neki Z. még Magyarországon megadta a hajós buli egyik szervezőjének a mobilszámát, hogy neki jelezze, ha már tudja, mikor érnek Trogirba. Amikor a kocsi beért a horvát kisvárosba, a nő hívta is a szervezőt, aki egy parkolóba irányította őket, ahová értük ment. Ő volt Rákosfalvy Zoltán, egy prominens győri ügyvéd, akinek a neve akkor még nem, csak bő másfél évvel később vált országosan is ismertté.
A parkolóból a nők már Rákosfalvyval együtt mentek el a kikötőhöz, ahol egy gyönyörű, háromszintes katamarán fogadta őket és Rákosfalvyval együtt hat férfi. A nőknek nagyon tetszett a hajó, amelynek a legalsó részén a hálókabinok, a középső részén egy nappali, míg a legfelső emeleten a fedélzet és a kormányállás volt. A nők közül páran szinte azonnal előkapták a mobiltelefonjaikat, hogy lőjenek néhány szelfit.
Jóllehet egy kívülállónak, így a nőknek is úgy tűnhetett, mintha ez egy összeszokott baráti társaság lenne, valójában ezek a férfiak, így együtt, először vettek részt ilyen hajós kiruccanáson. A hat férfi mindegyike a győri vállalkozói elit krémjéhez tartozott, amelynek a motorja három barát, ők álltak egymáshoz a legközelebb: Rákosfalvy Zoltán mellett egy ismert győri milliárdos nagyvállalkozó, János, valamint Győr első embere, Borkai Zsolt akkori fideszes polgármester, olimpiai bajnok tornász. A három barát sokat köszönhetett egymásnak, főleg az elmúlt bő tíz évben. Ehhez persze az is kellett, hogy Borkait 2006-ban polgármesterré válasszák, így legyen a mögötte álló Jánosnak és a dörzsölt ügyvéd hírében álló Rákosfalvynak elég élettere. A politikai támogatással a háta mögött Rákosfalvy egy offshore cégen keresztül és a János által biztosított tőkével 2012 környékén olyan földterületeket szerzett meg, amelyeket később a német Audinak tudott értékesíteni. A gyanús földügyleteket annak idején éppen a hvg.hu tárta fel, de a sztorinak nem lett következménye, jogilag jól bebiztosították. Mindez tovább erősítette Rákosfalvy, János és Borkai pozícióit. Idővel minden győri nagyvállalkozó megtanulta: tanácsos jóban lenni a fiúkkal.
NER-közeli ügyvéddel igazgat közösen egy luxemburgi céget Borkai haverja
A Borkai-ügyben érintett ügyvéd egyik igazgatótársa több szálon is kapcsolódik a NER prominenseihez.
A “győri polip”, merthogy sokan így nevezték a triumvirátust, majdnem mindent behálózott az iparűzési adó miatt gazdagnak számító nyugati városban, emiatt pedig szép számmal lettek ellenségeik is még a jobboldalinak elkönyvelt nagyvállalkozói körökben is. A hajón azonban akkor éppen nem az ellenségeik tartózkodtak, hanem azok a vállalkozók, akik körön belülinek számítottak, még ha nem is mindegyikük nevezte magát mindhárom barátjának. A "polip" 2018 májusában erősebb volt, mint valaha: a Borkait is futtató Fidesz–KNDP nem sokkal korábban kétharmados győzelmet könyvelhetett el az országgyűlési választáson, a polgármester pedig kifejezetten népszerű városvezetőnek számított Győrben. Bár még hónapok voltak az önkormányzati választási kampányig, úgy tűnt, Borkai pozícióját és ezzel a befolyásos barátai helyi hatalmát semmi nem veszélyezteti. Rákosfalvy is ereje teljében volt, ekkora már a politikai kapcsolatai is túlnyúltak a városon, de még Borkain is, sorra nyerte a kaszinókoncessziókat, magabiztosan haladt a NER belső körei felé.
A Rákosfalvyék által bérelt katamaránhoz nem kellett személyzetet fogadniuk, mert a társaság egyik tagja, Zoltán nemcsak a győri közbeszerzésekben ügyeskedett, hanem képesítése is volt egy ilyen nagy hajó vezetéséhez. Amikor a nők a hajóra érkeztek, Ervinnel, a szorgos vállalkozóként ismert győri vendéglátóssal is összefutottak, aki éppen azokat az italokat és ételeket pakolta be a katamaránba, amit magával hozott. A nőket meglátva Ervin értetlenkedett, hogy mi szükség a hoszteszekre, de Rákosfalvy erre csak annyit mondott neki: jó buli lesz.
A társaságban az értetlenkedő Ervin amúgy is kissé különcnek számított. Ő a többiekkel ellentétben nem magángéppel, hanem autóval utazott Győrből Trogirba, mert félt a repüléstől. Hozzá hasonlóan kissé kilógott a társaságból Tamás is, a sportcsarnokokat, uszodákat, ipari parkokat tervező cég egyik vezetőjeként ismert mérnök ugyanis csak Jánossal és Borkaival állt baráti kapcsolatban, akik azzal az ürüggyel hívták el, hogy lesz lehetősége hajós vizsgát tenni. A magánrepülő és a katamarán bérlését János intézte, mert ő már évtizedek óta repült, ismerte a dörgést. A repülőút nagyjából 3000 euróba került, a hajót pedig 2900 euróért bérelték ki négy napra, ami olcsónak számított, lévén, ekkor még előszezon volt. Az út összes költségét - volt miből - közösen állták.
"Mi ezt el akartuk tussolni, mert féltünk a következményektől" - a Borkai-sztori eddig ismeretlen részletei - 2. rész
Három évvel ezelőtt egy férfiakból és nőkből álló társaság egy horvát kisváros kikötőjéből kihajózott az Adriára. Másfél évvel később egy egész ország azokról a nyilvánosságra került szexfelvételekről beszélt, amiket a társaságból valaki titokban készített a hajón. A szexbotrányba az ügy egyik főszereplője, az akkor még Győr polgármestereként tündöklő Borkai Zsolt belebukott, de megsínylette a kalandot a buli többi résztvevője, közvetve pedig a Fidesz-KDNP is.
Az, hogy Rákosfalvy egyszer csak hoszteszekkel jelent meg a hajón, nemcsak Ervint lepte meg, hanem Jánoson kívül mindenkit. Utóbbit csak azért nem, mert hetekkel a horvátországi buli előtt Rákosfalvyval ketten találták ki, hogy ezzel lepik majd meg a többieket. Két-három héttel az út előtt a budapesti MOM Park bevásárlóközpontban találkoztak Z.-vel, akkor először, de tudták róla, hogy hoszteszek közvetítésével is foglalkozik. A találkozóra Rákosfalvy és János együtt, Z. egyedül érkezett.
„Z.-nek jeleztük, hogy szeretnénk, ha szerezne öt hoszteszlányt egy estére, ahol a lányok felszolgálnak minket itallal, illetve feldobják a hangulatunkat. Csak erről volt szó. Természetesen jeleztük, hogy külföldre kellene jönniük. Z. közölte, hogy rendezni fogja a hölgyeket, illetve hozzátette, hogy majd a lányok kérik el a tiszteletdíjukat. Mi nem fizettünk a Z.-nek” – vallotta később Rákosfalvy, de amikor tanúként hallgatták ki, jóval másfél évvel az események után, már nem tudta megmondani Z. vezetéknevét, csak annyit tudott róla, hogy a férfi rendezvényszervezéssel, koncertekkel, színházi előadásokkal, hoszteszekkel foglalkozik, legalábbis ezt mondta nekik. Rákosfalvy állítása szerint ekkor már azt sem tudta, milyen telefonszámon érhette el Z.-t, akit „negyven év körüli, kopaszodó, elegáns, öltönyös” emberként jellemzett, aki választékosan, intelligensen beszélt. Bár nem ismerte, Rákosfalvy azt is megemlítette a rendőröknek, hogy Z. a beszélgetés közben azt mondta neki, korábban már beszéltek telefonon “tao-felajánlás ügyben”, de erre az ügyvéd nem emlékezett.
A titokzatos Z-ről és a vele való találkozásról Jánost is kérdezték a rendőrök. „Az rémlik, hogy Rákosfalvy Zoli vagy kinézett az interneten egy rendezvényszervezőt, vagy kapott valakitől egy nevet, ezt nem tudom, de emlékeim szerint egyik nap említette, hogy Budapesten a MOM Parkban találkozik ezzel a rendezvényszervezővel, én pedig vele tartottam” – mesélte a milliárdos. János vallomása szerint a találkozón Z.-nek elmondták, mit szeretnének és abban állapodtak meg, hogy Z. “szól majd egy hölgynek", aki össze fogja szedni a csapatot, és amikor majd Trogirba érnek, hívni fogják Rákosfalvyt.
Minden simán ment.
A társait fuvarozó nő, aki a hvg360 által megszerzett vallomásokban csak 7-es számú tanúként jelent meg, azt vallotta, hogy neki Z. szólt az adriai hajós buliról, nagyjából egy héttel az út előtt. A kihallgatásán a nő magáról csak annyit mondott, hogy korábban "mindig az aktuális kapcsolatai foglalkoztatták", jelenleg nem dolgozik, de elvégzett egy szempillaépítő tanfolyamot, így később ezen a területen szeretne elhelyezkedni. Z.-ről, akinek a vezetéknevét is elárulta, a nő azt mesélte, hogy vállalkozó, akit tíz éve ismer, mert akkoriban Z. az akkori párjának az üzlettársa volt. Állítása szerint neki Z. a buliról
"annyit mondott, hogy egy férfiakból álló baráti társaság megy hajózni az Adriára és lenne-e kedvem velük tartani, de csak bulizásról volt szó".
A nő szerint Z. azt is elmondta neki, hogy a hajóúton részt vesz Borkai Zsolt és Rákosfalvy Zoltán is, akiket ő ismer, rendes emberek. A nő ugyanakkor a rendőröknek azt mondta, hogy ekkor még fogalma sem volt, kik ezek az emberek, neki ez a két név nem mondott az égvilágon semmit. Kérdés, valóban így történt-e és Z. honnan tudta, hogy Borkai ott lesz a bulin. János ugyanis azt vallotta, hogy a MOM Parkban nem említették Z.-nek, hogy kik lesznek ott a buliban. János szerint erről csak később, a hajón szerezhettek tudomást a nők, mert ott "elhangozhatott az – akár egy megszólítás keretein belül –, hogy ügyvéd úr vagy polgármester úr".
Néhány nappal azután, hogy Z. először beszélt a tervezett buliról a 7-es számú tanúval, megint felhívta őt. A férfi ekkor mondta neki, hogy a bulira rajta kívül még három nő megy el. A 7-es számú tanú ekkor beszélte meg Z.-vel, hogy a saját kocsijával megy el Horvátországba és útközben felveszi a három nőt Székesfehérváron, az útiköltséget pedig Rákosfalvyval rendezi majd. Ez majdnem így is történt, annyi különbséggel, hogy a nő vallomása szerint már Székesfehérváron járt, amikor a többi lánytól megtudta, hogy jön egy negyedik lány is, akit szintén a városban csíptek fel. A 7-es számú tanú azt mesélte, hogy rajta kívül egy Gabi nevű lány, egy Csenge és egy Lili nevű ikerpár utazott, de a negyedik nő nevét nem tudta megmondani. Egyiküket sem ismerte korábbról.
A 7-es számú tanú vallomásából az olvasható ki, hogy a nőknek Z. szólt az útról, de kérdés, hogy ők ismerték-e azokat, akikhez mentek. Borkai azt állította, hogy nem ismerte a nőket. Azt viszont nem tudta megmondani, hogy a többi férfi közül ismerte-e őket másvalaki korábbról. A társaság egyik tagja, Tamás mindenesetre azt vallotta, hogy amikor Rákosfalvy három lánnyal megjelent a hajón, akkor őt „barátként” mutatta be nekik, de a nőkre mutatva azt mondta, hogy ők „egy székesfehérvári kolléga lányai”. Csakhogy Rákosfalvy a vallomásában azt állította, egyik nőt sem ismerte.
Miután a katamarán kihajózott a trogiri kikötőből, egy hosszabb hajóút után egy távoli öbölben állt meg, a hajót egy bójához kötötték ki. Ekkor már javában tartott a buli, táncoltak, szólt a zene, a legtöbben ittak – nem is keveset, Borkai például már elég részeg volt. Ekkor készítettek egy kis vacsorát, kiültek a hajó középső részén lévő fedélzetre. „Ott a Borkai Zsolt mellé már odaült két lány, akik már akkor nagyon közvetlenek voltak, viszont volt olyan lány, aki visszahúzódóbb volt” – emlékezett vissza a szex előtti történésekre János, aki szerint „Zsoltra kifejezetten nyomultak a lányok”. Ennek – János kissé hivatalosnak tűnő megfogalmazása szerint – „az lett a vége, ami a felvételeken is látható, hogy Zsolt az egyikükkel szexuális kapcsolatba lépett, illetve Rákosfalvy szintén elfogadta az egyik lány közeledését”. Borkai a vallomásában úgy emlékezett vissza, hogy a nők azt mondták:
„ha gondoljuk, akkor többet is akarhatunk, de ennek ára is van... úgymond felajánlották a szexuális szolgáltatást”.
Ervin arról beszélt a rendőrségen, hogy a nők kifejezetten Rákosfalvyra és Borkaira „nyomultak”. „Nekem például nem tettek ajánlatot” – mondta a vendéglős, aki szemtanúja volt az orgiának, ami a hajó középső részén, a nappaliszerű részben alakult ki. „Engem megdöbbentett, amit láttam, tovább is mentem a hajón, nem nagyon érdekelt, ami ott folyt” – vallotta Ervin. A társaság tagjai közül tehát a tanúvallomások szerint csak azok szexeltek a nőkkel, akikről a felvételek is készültek, a többiek csak rövid ideig vagy egyáltalán nem tartózkodtak a hajónak ezen a részén, János például viszonylag korán elment aludni az alsó szintre. Nemcsak Ervint lepte meg, amit látott, hanem Tamást is. „Őszintén szólva engem nagyon megdöbbentett ez az egész. Ezzel a társasággal sohasem voltam még sehol, de ezek után nem is áll szándékomban” – áll Tamás tanúkihallgatási jegyzőkönyvében.
Mondtam neki, hogy van egy kis probléma, mire ő annyit mondott: Borkai
Színes társaság gyűlt össze tavaly ősszel egy budapesti luxusszállodában azért, hogy egy adriai hajóúton titokban készült felvételről beszélgessenek: mások mellett a Dózsa György úti halálos baleset miatt ekkor már eljárás alatt álló M. Richárd, a Városliget beruházásait védő biztonsági cég vezetője, a Kubatov Gábor fideszes pártigazgatóval is jó kapcsolatot ápoló Tóth Csaba, valamint F.
Arról, hogy a szex előre eltervezett volt-e, megoszlottak a vélemények, de árulkodó, hogy Rákosfalvyék eleve olyan nőket kértek Z.-től, akik „feldobják a hangulatot”. A 7-es számú tanú a rendőröknek azt mondta, szó sem volt előre megbeszélt szexről, egyszerűen így alakult. Ő úgy írta le az estét, hogy miután kihajóztak, „mindenki elkezdett beszélgetni valakivel, ebből pedig kialakult az aktus, ami a felvételeken is látható”. Váltig állította, hogy ő egyáltalán nem készült szexre, ezért még óvszert sem vitt magával. „Ez tényleg csak úgy indult, legalábbis a részemről, hogy egy buli lesz. Miközben a lányokkal utaztunk le Horvátországba, ők sem mondtak semmit ezzel a bulival kapcsolatban, sőt engem kérdeztek, hogy tudom-e, mi lesz ott, de én csak annyit tudtam, hogy bulizunk egyet” – vallotta. A férfiak közül Rákosfalvy, Borkai és Zoltán szexelt, utóbbi egyébként, amikor a rendőröknek visszaemlékezett az esetre, szó szerint úgy fogalmazott, hogy „az egyik lány közeledett felém, én pedig nem voltam elég erőszakos, hogy ezt visszautasítsam”.
„Én nem hallottam, hogy a lányok utaltak volna arra, hogy többről is lehet szó, mint hoszteszkedés, de ettől függetlenül elhangozhatott ez. Az biztos, hogy felém egyik lány sem közeledett ilyen szándékkal” – mesélte az estéről János. Ő egyébként az első napon elég hamar elaludt és mikor éjfél körül felébredt, már csend volt. „A barátaim és a lányok viszont külön kabinban aludtak, tehát egyikünk sem aludt hölggyel” – áll a vallomásában. Azt mindannyian tagadták, hogy a hajón kábítószereztek volna.
Azt, hogy a szex közben képek, sőt videók készültek, a férfiak egyike sem vette észre, de leginkább azért, mert amikor már forró lett a buli, az est „főszereplői” már túl sokat ittak. És a vallomások alapján úgy tűnik, hogy megbíztak a nőkben. János például a vallomásában úgy emlékezett vissza, hogy miután a nők megérkeztek a hajóra, előkerült néhányuknál a mobiltelefon. “Nagyon nem is beszélgettünk velük, mikor megérkeztek, szinte egyből mentek is ki szelfizni. Saját magukat fotózták és a hajót. Sajnos egyikünk sem szólt, hogy ne csináljanak felvételeket, illetve nem is gondoltam volna, hogy képesek ilyenre” – mesélte a milliárdos. Zoltán úgy emlékezett, hogy a nők telefonjai vagy a kezükben voltak, vagy az asztalra tették ki azokat, de ő sem vette észre, hogy bárki is felvételeket készített volna. Ő beszélt arról is, hogy nem tudja, a nők tudhatták-e, „milyen beosztású emberek vagyunk”, de szerinte Borkai Zsoltot „kapásból felismerhették”. Rákosfalvy a rendőröknek azt mondta, ha észrevette volna, hogy bármelyikük is fotózik, biztosan nem hagyta volna, ahogy a társaság többi férfi tagja sem. Borkai pedig azt vallotta később:
hiba volt, hogy amikor a lányok a hajóra felszálltak, nem mondták meg nekik, hogy tilos fotózni.
A nappaliból, ahol a szexparti ment, két lépcső vezet le, ezért Rákosfalvy a vallomásában arra utalt, hogy az a nő, aki a fotókat csinálta, valószínűleg a lépcsőfordulóban elbújva készíthette azokat. Borkai sem látta, hogy bárki is készített volna felvételt, de a rendőröknek később azt mondta, hogy visszagondolva az eseményekre, valami rémlik neki. „Halvány emlékem van egy pillanatról, amikor az egyik hölgy kezében a telefonnal jött fel a lépcsőn a középen lévő kabin részben, én meg is kérdeztem tőle, hogy Mit csinálsz? Felvételt? Ő azt mondta, hogy nem, nem. Emlékezetem szerint ezen lány az ikerlányok közül az egyik volt, de ez csak egy halvány emlékfoszlány” – vallotta Borkai, aki arra viszont nem emlékezett, hogy az egyik felvételen a kamerába nézve azt mondta,
“Nehogy!”.
Borkai a sok alkoholnak tudta be, hogy csak emlékfoszlányai maradtak a buliból.
Hont András: A győriek innentől legalább hátulról is felismerik a polgármesterüket
Az önkormányzati kampány szivárogtatási botrányait veszi számba véleményszerzőnk, majd elemzi is a körülményeket. Hont András szerint a Borkai-ügy nincs politikailag felépítve.
„Személy szerint én nem készítettem egy felvételt sem, a telefonomat is kb. kétszer vettem a kezembe. Hazafele úton sem említette senki, hogy kompromittáló felvételt készített volna” – mondta a rendőröknek az a nő, aki a többieket vitte magával az autójával.
A buli késő estig tartott, majd mindannyian lefeküdtek aludni a kabinokba, a férfiak és a nők külön aludtak. A fuvarozó nő másnap reggel fél nyolc körül ébredt fel. „A fiúk addigra már fent voltak, a lányok csak később keltek fel. Reggeli után a fiúk még próbálkoztak volna, hogy legyen valami, de addigra már nem volt óvszer, így ebből nem lett semmi” – emlékezett vissza a nő. Dél körül ért vissza a katamarán a kikötőbe, hiszen a nők csak az első éjszakára maradtak, másnap indultak haza. Ekkor már elmondták Rákosfalvyéknak, hogy útiköltséggel együtt fejenként 800–1000 euró a tiszteletdíjuk, ezt a pénzt Borkai, Rákosfalvy, János és Zoltán dobta össze. „Úgy emlékszem, hogy ekkor fizettük ki, szintén közösen, a lányokat. Talán fejenként pár száz eurót fizettünk be és emlékezetem szerint 800 vagy 1000 euró volt a lányok összköltsége. Ebben benne volt maga a hosztesz tevékenység, a szexuális szolgáltatás nyújtás, valamint az útiköltségük” – emlékezett vissza a vallomásában Borkai.
A HVG ügyvédje válaszol: Meddig terjed Borkai és Wittinghoff magánszférája?
Két polgármesterről is előkerült egy-egy szexvideó, ami nyilvánvalóan a képmáshoz és a magánélethez fűződő jogot sérti. De meddig terjed egy közszereplő magánszférája, és tulajdonképpen miért vagyunk felháborodva azon, ki hogyan szexel? Nehéz-Posony Márton segít értelmezni a helyzetet.
A sofőrnő Rákosfalvytól még az öbölben százezer forintot kért az útiköltségre, mire az ügyvéd a kikötőbe érve ötvenezer forinttal többet adott neki, mondván: ajándék. „Én ebből a pénzből egyik lánynak sem adtam, sem a hajón, sem később. Azt nem tudom, hogy a többi lány bárkitől kapott-e bármit is, én ezt nem láttam, illetve ők sem mondták. Az út során szóba sem került a pénz” – mesélte ez a nő.
Ő egyébként ahogy hozta, úgy vissza is vitte a kocsijával a többi nőt, mindenkit hazáig. De ha ők naivan azt hitték is, hogy ezzel a közös történetük véget ért, tévedtek. Ahogy azok a férfiak is, akik mindeközben gyanútlanul folytatták a még három napig tartó hajós kiruccanásukat. A rá következő napokban már messze nem akkora lendülettel ittak, mint az első este, amiről akkor még nem tudták, hogy néhány hónappal később fenekestül forgatja majd fel az életüket.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
Különösebb hírverés nélkül alakítja át drasztikusan a kártyakínálatát több magyarországi bank.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.
Az izraeli miniszterelnök Washingtonban át is adta a jelölőlevelet az amerikai elnöknek.