Egyre több diktátor és más híresség bukik le a svájci óriásbanknál kezelt piszkos milliárdjaival
A nevek abban a kiszivárgott dokumentumban szerepelnek, mely a Credit Suisse jelenlegi és volt számlatulajdonosait listázza. Kelet-közép-európaiak egyelőre kevesen vannak köztük, de az adattömeg feldolgozása még sokáig tart.
Nigéria királyának nevezték fénykorában Eduard Seidelt, aki a Siemens elektronikai óriáscég afrikai üzleteit irányította, és nyakig merült a korrupcióba. A német hatóságok 2006-ban házkutatást tartottak a vállalat müncheni székhelyén, két évvel később pedig börtönbe került. Mindvégig, a szabadulása után is tagadta, hogy lopott a Siemenstől, és saját zsebre is dolgozott, ám kiderült, hogy még a 2010-es évek második felében is rendelkezett számlákkal a második legnagyobb svájci bankháznál, a Credit Suisse-nél (CS), és volt, hogy az egyiknek az egyenlege 54 millió frankot mutatott.
A kiterjedt magánbanki ügyfélkörrel rendelkező CS már többször megégette magát azzal, hogy kétes pénzek tisztára mosását végzi, és ezért visszatérően megígérte, hogy kiszűri azokat a kuncsaftokat, akik például magas kockázatúnak minősített országok politikusai, szerencsejátékkal, fegyverkereskedelemmel foglalkoznak, vagy korrupció árnya lengi őket körül. Az elvileg 2007 óta létező szűrőn fenn kellett volna akadnia Seidelnek, ám ez nem történt meg.
A Credit Suisse-nél korábban sem volt eseménytelen az élet:
Hiába az óriásprofit, kirúgták a bankóriás vezérét - na de hogyan!
Krimibe illő, kémkedéssel színesített, túl nagy egók okozta belső viszály vezetett a svájci Credit Suisse bankház vezetőjének távozásához.