Amikor 1834 novemberében IV. Vilmos angol király kirúgta az addigi miniszterelnököt, és Wellington hercegét kérte fel kormányalakításra, ő közölte: Robert Peelt magánál alkalmasabbnak tartja a feladatra, és csak azzal a feltétellel vállalja el a miniszterelnökséget, hogy Peel hazaindul Szardíniáról, és amint visszaér, ő lemond. Ez 23 nappal később történt meg. Ennek köszönhető most az, hogy Liz Trussnak esélye sem volt megdönteni a brit miniszterelnök hivatalba lépése és távozása között eltelt legrövidebb idő rekordját, ő 45 nappal a hivatalba lépése után mondott le.
Alig több mint 6 hétig volt brit kormányfő, máris távozik Liz Truss: gazdaságélénkítési programja a királynő halála után teljes kudarcot vallott, vezető minisztereit elvesztette, a Konzervatív Párt pedig három hónapon belül a harmadik miniszterelnökkel próbálkozhat megoldani a gazdasági krízist, miközben a történelmi hátrányban vannak a Munkáspárt mögött.
Truss mégis a legrövidebb ideig hivatalban levő miniszterelnök mostantól: Wellington ugyanis korábban már 3 évet eltöltött a brit kormány élén, erre a most távozó konzervatív politikusnak aligha lesz esélye.
Liberális-demokratából lett elkötelezett konzervatív politikus Liz Truss, akinek egyik példaképe a Vaslady, a másik a Trónok harcából Arya Stark. Nem fél változtatni nézetein, tévedései és kudarcai megerősítették harcaiban.
A viharfelhők már korábban is gyülekeztek, de a szerda esti botrány után nem csak a politikai elemzők, hanem a brit kormánypárti politikusok közül is egyre többen teljesen reális forgatókönyvként számoltak azzal, hogy a szeptember 6-án hivatalba lépett Truss-kormány napokon, vagy akár órákon belül megbukik. Még a sokat látott szakértők és újságírók is csak kapkodják a fejüket, a szerda este a brit parlamentarizmus egyik mélypontja volt, nem sok hiányzott ahhoz, hogy a képviselők a parlamenti ülésteremben kezdjék el verni egymást. Eközben gazdaságilag is teljes a káosz – ahogy Bil Blain pénzügyi elemző a BBC-nek fogalmazott: tátott szájjal, megdöbbenve figyelnek a piacokon.