Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Mészáros Lőrinc két évvel ezelőtt kétszáz zsák búzát adott a Magyarok Kenyeréhez, tavaly augusztusban már húsz zsákkal többet vitt a rászoruló gyerekeknek szánt adománygyűjtésre. Ha a felcsúti milliárdos ahhoz igazítja a jótékonykodását, hogy az idén milyen ütemben növekednek az agrárcégei, akkor akár negyven zsákkal is több búzaszemet ajándékozhat karitatív célokra. Az élelmiszerárak növekedése már korábban beindult, de az elmúlt egy évben extrém méreteket öltött.
Először az energiaárak szabadultak el, most pedig a háború blokkolja a világ élelmiszer-kereskedelmének 12 százalékát adó orosz és ukrán termőterületek megművelését, illetve a termény értékesítését.