Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
A Die Pressének adott interjúban Dmitro Kuleba azt mondja, hogy országa nem akarja térdre kényszeríteni Oroszországot, nem volna jó, ha ukrán egységek parádéznának a Vörös téren, de ahhoz ragaszkodik, hogy a megszállók távozzanak, vagyis nem tarthatják meg az elfoglalt keleti területeket. (A Krímről ezúttal nem esett szó – a szerk. megj.)
Mindenesetre az ukrán hadsereg készül az offenzívára, ehhez érkeznek nyugatról a fegyverek. Leginkább tüzérségi lövedékek kellenek. Igen hálás a segítségért, ugyanakkor arra is emlékeztet, hogy a harci sikerek az ukrán katonáknak köszönhetőek.