Mi jár a macskám fejében? – 1. rész: Miért imádjuk a cicákat?
Miért nem bírja elviselni a macskám a csukott ajtókat? Mit tegyek, ha dagasztani kezd az ölemben? Hogyan szoktassam le arról, hogy terrorizálja a kutyákat? Ha szeretnénk végre megérteni, mi jár a kedvencünk fejében, kezdjünk macskaként gondolkodni! Dr. Jo Lewis, díjnyertes brit állatorvos, gazdagon illusztrált könyvében a legújabb macskapszichológiai kutatásokra támaszkodva értelmezi és magyarázza a macskák kommunikációját. A praktikus tippek és túlélési útmutatók minden gazdi segítségére lehetnek a boldog, kiegyensúlyozott kapcsolat és közös élet kialakításában. A kötetet, melyből több részletet is közlünk, a HVG Könyvek adja ki. Ez sorozatunk első, bevezető része.
Odavagyok a macskákért. Macskás családban nőttem fel, később állatorvosként macskákra szakosodtam, szóval egész életemben rajongtam értük.
Nap mint nap tapasztalom a macskák szellemi és testi egészsége között fennálló érzékeny kapcsolatot, talán ezért is nyűgöz le annyira az észjárásuk. A macskák csodálatosan komplikált lények – odaadó társaink, de van bennük valami vadság. Részben ezért is imádjuk őket, és néha éppen emiatt alkalmazkodnak olyan nehezen a modern életünkhöz.
Nem úgy fejezik ki a gondolataikat és érzelmeiket, mint mi, és ösztönösen elrejtik a betegség jeleit előlünk, ezért gyakran nem vesszük észre, ha nincs rendben velük valami. Az internet a bizonyíték rá, mennyire odavagyunk értük – mégis minden évben macskák milliói kerülnek utcára, mert nem feleltek meg az emberi elvárásoknak.
Mindannyian beszélünk a macskánkhoz – de azt is hallgassuk meg figyelmesen, amit ők mondanak nekünk. Ha megértjük őket, boldogabb és egészségesebb életet biztosíthatunk számukra. Munkám során alaposan feltérképeztem a macskák viselkedését, és most itt az alkalom, hogy tapasztalataimat másokkal is megosszam.