Amerikában tanult a Hamász pénzgyűjtője, aki magának is szerzett pár milliárd dollárt

Másfél évtizedet élt az Egyesült Államokban, ahol doktori címet is szerzett Musza Abu Marzuk, a Hamász politikai vezetésének egyik legbefolyásosabb tagja, a szervezet pénzgyűjtője és kvázi külügyminisztere.

Amerikában tanult a Hamász pénzgyűjtője, aki magának is szerzett pár milliárd dollárt

Újra megdöbbentő nyilatkozataival vétette magát észre a Hamász politikai vezetésének egyik legbefolyásosabb tagja, Musza Abu Marzuk. A szélsőséges iszlamista palesztin szervezet politbürójának dohai száműzetésben élő helyettes vezetője

tagadta, hogy a Hamász az október 7-ei brutális támadása során „nőket, gyerekeket, civileket” ölt meg,

mert állítása szerint „katonák és újoncok voltak a célpontok”.

Az ezernyi bizonyíték ellenére tagadja az izraeli civilek lemészárlását egy Hamász-vezér

„A nők, gyerekek és civilek mentesülnek a Hamász támadásai alól" - ezt állította a Hamász egyik magas rangú, Katarban székelő politikai vezetője.

Egy másik alkalommal meg azt mondta, a Gázai övezet alagútrendszerét a Hamász védelmére építették, a terület palesztin lakosságáról való gondoskodás pedig az ENSZ felelőssége. Az USA-ban is tanult, 72 éves Marzuk – aki az elrabolt túszok elengedéséről folyó tárgyalások egyik résztvevője volt – a Hamász nemzetközi kapcsolatokért felelős irodájának vezetőjeként a szervezet „külügyminisztere”, egyben egyik pénzfelhajtója.

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?