Orbán Viktor túszul ejti az EU-t és a NATO-t – magyarázzák az amerikaiaknak a CNN-ben

A miniszterelnök sokszor már a szakadék szélére jutott Brüsszellel szemben, ám gyakran sikerült elérnie célját, olvasható a hírtelevízió oldalán közölt elemzésben.

  • hvg360 hvg360
Orbán Viktor túszul ejti az EU-t és a NATO-t – magyarázzák az amerikaiaknak a CNN-ben

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Magyarország a háború kezdete óta a gyenge láncszemet jelenti, amikor arról van szó, hogy a Nyugat miként reagáljon – állapítja meg Luke McGee, az amerikai hírtévé európai ügyekkel foglalkozó szerkesztője. Hozzáteszi, hogy éppen emiatt övezi akkora figyelem a mai ungvári magyar-ukrán külügyminiszteri találkozót. Mert hátha kiszivárog akár valami csekélység, ami alapján azonban következtetni lehet arra, mit fog képviselni Orbán Viktor a csütörtöki EU-csúcson az 50 milliárdos segélyprogram kapcsán. Nyugati diplomaták szerint igen fontos volna bármiféle támpont.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?