Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Közvélemény-kutatások ide vagy oda, Magyar Péter felbukkanása óta nem lehetett pontosan számszerűsíteni, hogyan szabta át az ország politikai térképét. Cikkünkből sok minden kiderül.
Bal- vagy jobboldalról vonz-e inkább szavazókat a Tisza? – ez volt az egyik fő kérdése az igencsak változatos vasárnapi választásoknak. A Magyar Péter nevével fémjelzett formáció a jobbközép pozícióra hajt, az EP-választásokon mégis baloldali és liberális pártok szavazóit hódította el inkább.
Ezt nemcsak az mutatja, hogy a Tiszának minden megyében sikerült megszereznie a második helyet az uniós választáson, hanem az is, hogy a DK–MSZP–Párbeszéd közös lista a megyék felében még a dobogóra sem tudott fölkapaszkodni. Noha a Mi Hazánk csak egy képviselőt juttatott az EP-be, tíz megyében az övék volt a harmadik legnépszerűbb lista. Az ötödik helyre szorultak viszont Budapesten, ahol a mandátumszerzésről az országos összesítésben lecsúszó Momentum is megelőzte Toroczkaiékat.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Ezúttal 2,8-as erősségűt.
Az eddig egyetlen művéről ismert MS mester tucatnyi munkáját mutatja be a Szépművészeti Múzeum.
A színész lesz a következő Nagy Ő.