Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A demokratikus társadalmak rettegnek a fasizmustól, a veszély viszont valós, elég Putyinra, Modira, Melonira, Le Penre, Orbánra, az Osztrák Szabadságpártra, Wildersre gondolni – írja a német lap vezető cikke.
A jobboldali populizmus kemény kihívást jelent a demokráciának Franciaországban, Olaszországban, Magyarországon, az Egyesült Államokban és Németországban is, főleg annak keleti részén. A Spiegel viszont szerint nagy kérdés, hogy nem a fasizmus bukkan-e fel ismét ebben a formában. Ennek járt utána a német lap két munkatársa a szakterület nagyágyúit kérdezve.
A demokratikus társadalmak rettegnek a fasizmustól, a veszély viszont valós, elég Putyinra, Modira, Melonira, Le Penre, Orbánra, az Osztrák Szabadságpártra, Wildersre gondolni. Nem beszélve arról, hogy mit művelne Trump, ha újraválasztják. Már egyáltalán nem biztos, hogy feltartóztathatatlan a demokrácia diadalmenete.
Az amerikai szociológiaprofesszor, Jason Stanley a Yale-ről tíz pontban foglalta össze a fasizmus jellemzőit:
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.