Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az én hetem című sorozatunkhoz négy írót kértünk fel, hogy öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Krusovszky Dénesnek most az alábbi készletből kellett ihletet merítenie: öntörvény, indulatvezér, vámokfutás, ítéletnap, vesztegzár.
Az az igazság, hogy elég lassan és szűrten jutnak el hozzám a nagyvilág és benne kishazánk hírei is mostanában. Történt ugyanis, hogy március végén családilag elköltöztünk a nagyjából legtávolabbi helyre, ahová csak lehetett. Új életterünk tehát Onoharahigashi városnegyede Minoh City-ben, Oszaka szélén.
Mondjuk ez a szél még nem annyira szél, amennyire elsőre annak hangzik. Hirtelen nem is tudom megmondani, hol van ennek a városnak a valódi széle. Maga Oszaka, ha szűken vesszük, egy két-hárommilliós sűrűn lakott városmag, de hozzá kapcsolódnak még az olyan elővárosok is, mint a miénk, mindenféle átmenet nélkül. Sőt, a mi szemhatárunkon túl még vagy már Kobe is, illetve a másik irányba Kiotó. Ez így együtt egy nagy urbánus blokk, mintegy húszmillió lakossal. Sacc per kábé.
Tokió negyvenmilliójához képest szinte kismiska, de amúgy meg egyáltalán nem az. Minden lépték nagy, sőt, óriási, a metróhálózat, a vasúti térkép, az autóutak- és pályák hálózata, a távolságok, a különböző folyók, amiken naponta át kell kelnünk, és amelyek mind itt torkolnak az Oszakai öbölbe. A Yodo, a Muko, a Kanzaki, a Yomoga, a Shoge, meg a többi. Felmentünk egy körre a belvárosi Dotombori negyed híres óriáskerekével, és tényleg nem lehetett látni onnan sem a város végét.
Egyszóval a következő idők heti szövegei erősen Japán hatás alatt lesznek, minthogy várhatóan évekig innen figyelem majd, hogy mi történik az immár elképesztő távoli Magyarországon. Öntörvény ez is, sajátos kiadásban.
Arról valamikor korábban már panaszkodtam ezeken az oldalakon, hogy heveny news fatigue gyötört. Jelentem, ez is elmúlni látszik, mint megannyi más szorongás, amit kénytelen-kelletlen Magyarországhoz vagyok muszáj kötni, hiszen ott éltem meg őket mindezidáig. Nem emiatt jöttünk el egészen idáig, de a környezetváltozás úgy mellékesen ezeket is nagyrészt megoldotta.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.