„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Tíz éve kezdődött az egyik legismertebb magyar séf, Pesti István számára az a tatai kaland, amely azóta két Michelin-csillagot ért. Mi tartja ott, mi tartja a konyhában, és mit hiányol a magyar konyhából? Erről is beszélgettünk vele, és közben megnéztük, milyen a csúcsgasztronómia, ha igyekszik egyáltalán nem foglalkozni az aktuális trendekkel.
Nehogy azt gondoljátok, hogy könnyű menet lesz, hosszú ez a vacsora, meg kell dolgozni érte!
Még meg sem érkeztünk igazából Pesti István tatai éttermébe, a Platán Gourmet-ba, már megkapjuk az intelmet, hogy tegyünk félre minden előítéletet, ami egy fine dining étteremmel kapcsolatban a fejünkben lehet. Például a közhelyet, hogy egy ilyen helyen úgyis éhen maradunk – sebaj, mi inkább a másik népi bölcsességet osztjuk, miszerint nem az számít, mekkora mennyiségben étel van a tányéron, hanem hogy az mennyire tápláló.
Egy két Michelin-csillagos étterembe ráadásul az ember nem is úgy indul el, mint a nagyszülőkhöz vasárnap: gumis nadrág helyett hasbehúzós elegancia, a megnyugtató megszokás helyett az ismeretlen izgalma és persze a kíváncsiság vezet Tatára. Szóval nem az a kérdés motoszkál, éhen maradunk-e, inkább az, mi lesz, ami igazából megfog az egészből, mi lesz az az étel, amelyiknél bármilyen ellenérzésünket hajlandók vagyunk feladni. Ahogy Pesti István három éve, a Michelin-elismerés átvétele után lapunknak fogalmazott: „Nekünk a legfontosabb az, hogy meglegyen a bizalom a konyhánk felé: ha én felírom az étlapra, hogy telefon, akkor azt mondja a vendég, hogy én nem eszem telefont, de ezt meg akarom kóstolni.”
Spoiler: telefon nem volt az étlapon, meglepetés annál több.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.