Következik a 35. hazai futam, amelyen szokás szerint nehéz lesz előzni, de van rá bizonyíték, hogy a 14. helyről sem lehetetlen nyerni.

A 2020-as Forma-1-es szezon az eredeti tervek szerint március 15-én az Ausztrál Nagydíjjal vette volna kezdetét, a koronavírus-járvány miatt azonban végül csak július 5-én rendezték meg az első osztrák futamot, amit egy héttel később egy második osztrák verseny követett Spielbergben.

A nézők a helyszínen nem, hanem csak a tévék előtt ülve követhetik figyelemmel a száguldó cirkusz történéseit, és ez így lesz a mostani hétvégén megrendezendő Magyar Nagydíjon is, melyet megelőzően következzék néhány érdekesség.

1. Az első magyar futamot 1986-ban rendezték meg, a keleti blokk első Forma-1-es versenyeként. Az időmérőn a brazil Ayrton Senna diadalmaskodott, a futamot pedig az ugyancsak brazil Nelson Piquet nyerte meg.

2. A mogyoródi aszfaltcsíkon igen nehéz előzni, mindenesetre 2006-ban az időmérőn negyedik helyezést elért Jenson Button a motorcserét követő tíz helyes rajtbüntetését követően a tizennegyedik helyről nyerte meg az első esős magyar futamot.

3. Jenson Buttonnak 2006-ban a Magyar Nagydíjon sikerült először a dobogó legfelső fokára állnia, még pedig 113 nyeretlen versenyt követően.

4. 2006 azért is volt emlékezetes esztendő, mert abban az évben a Hungaroringen debütált az első lengyel versenyző. A BMW Saubernél Jacques Villeneuve helyére érkezett Robert Kubica az időmérőn rögtön csapattársa, Nick Heidfeld előtt végzett, a futamon megszerzett hetedik pozícióját azonban túlsúly miatt végül elvették tőle. 2020-ban az első magyar szabadedzésen Kubica vezeti Kimi Räikkönen Alfa Romeóját.

5. A legtöbb magyar időmérőn Michael Schumacher diadalmaskodott, a német hétszer indult az első rajtkockából. Lewis Hamilton idén beállíthatja ezt a csúcsot.

6. A legtöbb magyar versenyt Michael Schumacher nyerte meg, konkrétan nyolcat. Lewis Hamilton idén ezt a csúcsot is beállíthatja.

7. A mezőny jelenlegi pilótái közül Lewis Hamiltonon kívül Kimi Räikkönen, Sebastian Vettel és Daniel Ricciardo is nyert már a Hungaroringen.

8. A harmincnégy eddigi magyar verseny közül tizentötöt az első helyről rajtoló versenyző nyert meg.

9. A 2020-as szezon eddigi két futamán tízből nyolc csapat szerzett pontot, ez csak a Williams Mercedesnek és a Haas Ferrarinak nem sikerült.

10. Az idei futamokon eddig mind a kétszer a McLaren Renault érte el a legjobb köridőt, az első osztrák versenyen Lando Norris, a második pedig Carlos Sainz volt a leggyorsabb.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Nagyon beindultak az amerikai választók – már hetvenmillióan szavaztak

Szinte hihetetlen: Tajvanon 200 napja egyetlen új koronavírus-esetet sem regisztráltak