Lehet olyan helyzet, amiben ki kell menekülni az EU-ból – véli a Mi Hazánk EP-képviselője
Borvendég Zsuzsanna azonban egyelőre a maradásra szavazna, bár fájó szívvel.
Borvendég Zsuzsanna azonban egyelőre a maradásra szavazna, bár fájó szívvel.
A Tisza Párt egy mostani választáson nem pusztán a Fideszt múlná felül, de listán több voksot szerezne, mint a kormánypárt és a Mi Hazánk együtt. A Medián felmérésének nagyon is konkrét következménye lehet: a választók fejében.
Egy családellenesnek titulált plakáton szereplő feliratokat ragasztották felül.
Tóth Gy. László a Mi Hazánk elnökének stratégiai tanácsadó testületéhez csatlakozott.
Több közvélemény kutatás is azt mutatja, hogy a kegyelmi botrány nem rázta meg az európai parlamenti választásokra készülő kormánypártot, pedig éppen két, európai színtéren is ismert politikusát veszítette el. Annál alaposabb átrendeződés várható az ellenzéki térfélen, ahol a széttöredezettség okozhat problémákat. A nyertesek között nemcsak a Kétfarkúak, hanem a Mi Hazánk is ott lehet.
Egy éve még visszaszorította volna a készpénzforgalmat a kormány, most azonban szóba került, hogy alkotmányba foglalják készpénzhasználatot.
Az ellenzéki pártok szerint Orbán Viktor felelőssége a kegyelmi botrányban megkerülhetetlen, de ő a távozó politikusnők mögé bújt, az áldozatoktól pedig nem kért bocsánatot.
De a Vajdaságra, Erdélyre, vagy a Felvidékre nem tartanak igényt. Toroczkai kampányol, a területi követeléseknek sem jogi, sem gyakorlati realitása nincsen. Ungár Péter LMP társelnök szerint pedig megbocsáthatatlan felelőtlenség ilyet mondani ebben a háborús helyzetben, és ezzel magyarellenes hangulatot lehet szítani.
A Mi Hazánk politikusa szerint ennyi erővel a futóversenyeket is be lehetne tiltani.
Évértékelőjében Toroczkai László arról is beszélt, hogy meg kell akadályozni egy újabb világháború kitörését, Ukrajna jogállamiságának megszűnése esetén pedig pártja "igényt fog tartani Kárpátaljára".
Az ellenzék viszont képtelen felcsípni a kormánypártról leváló szavazókat.
A Mi Hazánk alelnöke az éves képviselői fizetését költötte el a plakátokra, amelyek első sorozata arról szól, hogy „A legférfiasabb dolog az apaság – A gyermek áldás".
Tárgyalni hívta az ellenzéki vezetőket, és megüzente a Fidesznek, hogy megvédi Budapestet.
A választók egyharmadának nincs pártja, és mivel ők valószínűleg otthon fognak maradni, az EP-választás a biztos szavazók mobilizálásán múlhat majd.
"Akár tudjuk is támogatni" – ismerte el végre a KDNP-s Nacsa Lőrinc a kormány(pártok) nevében a parlamentben, amikor a Mi Hazánk azon törvényjavaslatáról ment a vita, amely felbolygatná a jövőre megválasztandó új fővárosi közgyűlést – a kormánypártok érdekeinek is megfelelően. Novák Előd a változtatás szükségességét azzal indokolta, hogy "nem tartható a torz választási rendszer". Az ellenzék egy Fidesz–Mi Hazánk-paktumtól és a "Volner-trükk" újrajátszásától tart, miközben az “ötletgazda” már az országgyűlési választási szabályokat is átírná.
Az új, listás rendszerben a Fidesz-KDNP a mostaninál több helyet szerezhet a közgyűlésben.
Nincs olyan ellenzéki párt, amely az elmúlt hónapokban érdemben tudta volna növelni saját szavazótáborát, így a Fidesz és az ellenzék közötti támogatottsági olló nem zárult.
Toroczkai László nem megy Brüsszelbe, de nem kizárt, hogy ő vezeti majd a Mi Hazánk EP-listáját. A pártelnök a HVG-nek adott interjúban arról beszélt, véleménye szerint a DK és a Fidesz áll amögött, hogy a Jobbik mellett a két volt pártelnök is aktivizálta magát, és Volner Jánost is „hazahívták" Szingapúrból.
Ha nincs is realitása annak, hogy a Mi Hazánk a hatalom közelébe kerüljön, a magát ellenzéki pártként feltüntető tömörülés az EP-választáson szavazatokra válthatja, hogy notórius feljelentőként, törvények ötletadójaként minisztereket ugráltat. Hosszú távon ők garantálhatják a kétharmadot.
Miért kellett mennie L. Simon Lászlónak? Dúró Dóra túlbuzgósága miatt? Vagy mert elfelejtette, hogy a homofóbia az államforma? Netán mert Csák Jánosnak bizonyítási vágya van, és baltával cirógatja a kulturális intézményeket? Közéleti podcastunkban összefoglaltuk a World Press Photo-botrányt és L. Simon László kirúgásának okait és történetét, illetve megnéztük, mit árulnak el az események a Mi Hazánk szerepéről az Orbán-rezsimben.
Több tucat magyar településen fordult meg 2022-es kinevezése óta David Pressman, és tapasztalataira is hivatkozva állította, hogy az egész országot behálózza a korrupció.
A miniszterelnök kéthetes indiai nyaralása meglehetős turbulenciát okozott a hazai közéletben.
A grúz politikus ugyanarra a szankciós listára került fel tavaly, amin kedd óta már Rogán Antal neve is szerepel.
Ha egy harckocsi kétszer is legördülhet a gyártósorról, akkor 600 felújított orvosi rendelőt hányszor lehet sikerként eladni?
Nem csak a száguldozókkal van baj.
Az öttusaszövetség elnökének ezüstérmét is megszépítette Gulyás Michelle aranya.