Rabosították és gyanúsítottként hallgatták ki a Tisza Párt programfelelősét
„Az évek után hirtelen megtörtént gyanúsítás és az én Tisza pártos tevékenységem között ok-okozati összefüggés van” – mondja Zelcsényi Miklós.
hvg.hu
Gyanúsítottként hallgatta ki és rabosította is a múlt héten a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága Zelcsényi Miklóst, a Tisza Párt programkoordinátorát – írja a 444.hu. Zelcsényit költségvetési csalással gyanúsítják, ezen belül is jelentős vagyoni hátrányt okozó csalással. Ha bűnösnek találják, 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatják.
Az ügy alapja egy 2017-es, Budapestman Triatlon Országos Bajnokság nevű sportrendezvény, amit Zelcsényi szervezett, és a Magyar Triatlon Szövetség (MTSZ) mintegy 180 millió forint állami támogatással segítette. Az MTSZ-t akkoriban Bátorfi Béla vezette, aki korábban Orbán Viktor fogorvosaként volt ismert. A Budapestman szervezése során pedig annak ellenére, hogy az általa vezetett szövetség juttatott állami támogatást, a köreihez tartozó – nagyrészt egyébként mára megszűnt fogászati cégek – kaptak megbízást több, különböző PR-feladatra. Összesen több mint 32 millió forint került olyan gazdasági társaságokhoz, amelyek összeköthetők Bátorfival.
Bátorfi Béla és üzlettársa startupjának nevét már levédették.
Ezzel kapcsolatban már 2019-ben történt feljelentés, azonban a 444 úgy tudja, hogy az elmúlt években nem történt érdemi nyomozás, most azonban hirtelen elővették ezt az ügyet, és június harmadikán Zelcsényit behívták kihallgatásra, és azonnal rabosították is. „Nagyon kiszolgáltatott és megalázó érzés volt a folyamat, ennek ellenére alávetettem magamat, mert törvénytisztelő állampolgár vagyok, és mert szeretném tisztázni a nevem. Levették az ujjlenyomatomat, a DNS-mintámat, és fényképet is készítettek” – mondta Zelcsényi a 444-nek.
„Én úgy gondolom, hogy a mostani, évek után hirtelen megtörtént gyanúsítás és az én Tisza pártos tevékenységem között ok-okozati összefüggés van”
– tette hozzá.
A lap megkereste a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt is, hogy miért kellett több év ahhoz, hogy a nyomozás gyanúsítotti kihallgatáshoz érjen, és vannak-e más gyanúsítottak az ügyben. Csupán annyit válaszoltak, hogy „a folyamatban lévő büntetőeljárásra való tekintettel az ügyben nincs nyilvánosságra hozható információ”.
Emellett a Tisza Párt sajtóirodáját is keresték az ügyben, ahonnan hosszabb közlemény érkezett, a párt pedig ragaszkodott, hogy azt csak teljes terjedelmében tehetik közzé:
„Zelcsényi Miklós majd egy éve önkéntesként segíti a párt rendezvényeit, továbbra sem áll munkaviszonyban a párttal, annak nem tagja. Vállalkozásait még nyáron átadta másnak.
A folyamatban lévő ügyről (arról, hogy az létezik) öntől értesült március második felében a Széll Kálmán téren. Azonnal tájékoztatta a párt vezetőit a kihallgatásáról és arról, hogy az elvileg 2021-ben kezdődő ügyben őt négy év csend után most első alkalommal kereste meg a hatóság a Budapestman Triatlon versennyel kapcsolatban.
Az idézésre pontosan megjelent, a hatósággal együttműködik az ügy tisztázása érdekében. Teljességgel ártatlannak vallja magát és büszke az érintett verseny megrendezésére. Önkéntesi pozíciójáról felajánlotta a lemondását, amit nem fogadtunk el, mivel minden embert, így őt is megilleti az ártatlanság vélelme.
Nem kell ahhoz oknyomozó újságírónak lenni, hogy feltűnjön annak a furcsasága, hogy egy 2021-es ügyben miért 2025-ben hallgat meg a hatóság valakit, pont akkor, amikor az illető épp a korrupt Orbán-kormány leváltásában nyújt önkéntesi segítséget Orbán Viktor fő kihívójának.
Az úgynevezett »rabosítás folyamata« minden gyanúsítotti kihallgatásnál megtörténik: ilyenkor ujjlenyomat, dns minta, fotó készül. Ez vele sem történt másként, így ebben semmi extra nincsen.”
Nem az Amazon-alapító Jeff Bezos múlt heti esküvője volt az első celebesemény Velencében, de még egyik sem váltott ki ekkora tiltakozást. A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.