Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Manapság egyre többen kérdőjelezik meg a gyümölcsevés jótékony hatásait, vagy teszik egyenesen tiltólistára a gyümölcsöket azok cukortartalma miatt. De vajon valóban indokolt száműzni a gyümölcsöt az étrendünkből? A Kösz, jól podcast legutóbbi adásában ezt a kérdést is alaposan körbejártuk szakértő vendégeinkkel.
Ljasuk Dimitry Jóreménység-sziget című, minden rendszeren kívül készült alkotása az év egyik legnézettebb magyar filmje lett, és a Netflixre is felkerült.
Dojcsák Dalma emberi jogi jogász a Társaság a Szabadságjogokért ügyvezető igazgatójaként 50 munkatárs feladatait koordinálja. Meggyőződése, hogy minél több a szabadság egy társadalomban, annak tagjai annál boldogabban élhetnek. Kónya László a Deutsche Telekom IT Solutions ügyvezető igazgatójaként mintegy 5000 munkavállalóért felel. Hisz abban, hogy vezetőként kollégái önmegvalósítását kell támogatnia. Két távoli világ, de képviselői közt nem a távolság, hanem az összhang a szembetűnő. Gesztusokból, fél szavakból értik egymást, és nagyon hasonlóan gondolkodnak a vezetői szerepről is. Kettejüket a Bridge Budapest Árnyékprogramja kötötte össze azzal a céllal, hogy hidat képezzenek az üzleti és civil szféra között. A program során látszólag két távoli terület vezetői kapcsolódnak és inspirálódnak egymás vezetői tudásából, dilemmáiból és tapasztalataiból.
Finnországban rövidesen bezár Európa utolsó Lenin-múzeuma – jelentette be az intézmény igazgatója szerdán. A lépés bírálatokat és összeesküvés-elméleteket vált ki Oroszországban.
Látszólag magabiztosan állnak sörrel a kezükben a kerti grill mellett, de közben ezer dolog nyomasztja őket, és sokszor nem is beszélnek róla. Aggódnak, hogy hogyan találnak szerető társat, ha egyik kapcsolat sem az igazi. Hogy hogyan ne legyenek a szexben sem durvák, sem ügyetlenek. Vagy hogy sehogyan sem sikerül eljutni a családalapításig. Férfiszorongások, amelyeket sokan ismerünk valahonnan.
Évtizedekkel ezelőtt a társadalom leírta őket, és elfelejtkezett az ötvenhez közelítő nőkről. A menopauzáról – bár nagyon sokakat érintett – alig esett szégyen nélkül szó. Manapság már egyre több szakember és kutatás foglalkozik a témával: mégis mit lehet tenni, hogy megélhessük a nőiességünket változókorban is?
A kanadai énekes korábban kellemetlenül érezte magát, amikor a szexualitásáról pletykáltak, most azonban sok ezer ember előtt osztotta meg az ezzel kapcsolatos dilemmáit.
A 2000-ben alapított LONGi a nagy hatékonyságú fotovoltaikus (PV) termékek fejlesztése iránti elkötelezettségéről ismert, és mára a világ legnagyobb napenergia-rendszer gyártójává nőtte ki magát. A vállalat célja, hogy a napenergia-technológia határainak folyamatos feszegetésével fenntartható energetikai jövőt teremtsen ebben a még mindig jórészt szénalapú és fosszilis energiahordozókra hagyatkozó világban. A vállalat Budapesten megtartott LONGi Tech Talk nevű rendezvényén kérdeztük Liam Tang-ot, az európai értékesítésért felelős vezetőt, és a régiós üzletfejlesztést irányító kollégáját, Pásztor Dánielt a napenergia-technológiáról, illetve a zöld hidrogén előállítását szorgalmazó erőfeszítéseikről a megújuló energiaforrások integrációjának globális előmozdításában.
A 19. században az ország egyik legismertebb üveggyártó üzeme működött Bükkszentkereszttől nem messze, a festői völgyben az erdő mélyén. Egy pince és két ház romjai, az egyikben egy búbos kemence, valamint egy kút és egy kis temető – ennyi maradt az üzemből és a köré felépült, egykori településből.