szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Héctor Rodríguez képregényhőse, El Paso Hero ezúttal Mariupolban segíti a bajba jutott embereket.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Mivel Mexikó vezetése nem volt hajlandó elítélni az oroszok agresszióját, és nem állt ki Ukrajna és az ukránok mellett, a mexikói képregényrajzoló, Héctor Rodríguez úgy gondolta, megteszi, ami tőle telik. Az általa megalkotott szuperhősről, El Peso Heróról egy olyan képregényt készített, amelyben ezúttal nem a mexikói-amerikai határon, hanem Mariupolban segíti az embereket.

Az NPR beszámolója szerint a karakter igazi neve Ignacio Rivera, akinek emberfeletti ereje és golyóálló bőre van, eredetileg a korrupt határőrökkel és hivatalnokokkal, valamint a drogkartelekkel vette fel a küzdelmet Mexikónál.

Az új, ingyenesen letölthető, 18 oldalas képregényben El Peso egy orosz tankot emel fel, hogy megmentsen egy ukrán családot, kivédi az oroszok golyóit, megtalálja a Vöröskereszt egyik eltűnt önkéntesét, valamint segít elterelni egy gáztámadást.

Rodríguez emlékeztetett: a második világháború alatt Superman és Amerika kapitány is Európában harcolt a megszállók ellen, valamint segített a helyi civileknek.

 

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Hegedűs Eszter Élet+Stílus

„Kösz, Putyin” – ízléstelen vicc vagy katartikus dokumentumok sora a háború a TikTokon?

2022-ben már adottnak vesszük, hogy egy háború – akárcsak az élet – nemcsak a fizikai valóságunkban, hanem az interneten is zajlik, Ukrajna orosz inváziója a legkülönfélébb módokon jelenik meg a közösségi oldalakon, a leginkább mellbevágó posztok pedig azok, amelyek a hétköznapiságra húzzák rá a nagyon is valóságos háborús filtert.