Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Egy volt norvég parlamenti képviselő az orosz erők ellen harcol Ukrajnában – közölte Anton Gerascsenko belügyminiszteri tanácsadó. Gerascsenko elmondta, hogy Sandra Andersen Eira körülbelül egy héttel a háború kezdete után érkezett. „Még soha nem járt korábban Ukrajnában, és Kijevbe ment, ahol belépett a nemzetközi légióba szanitécnek” – tette hozzá.
Former MP of #Norway Sandra Andersen Aira fights for Ukraine
— Anton Gerashchenko (@Gerashchenko_en) May 19, 2022
She arrived about a week after putin launched a full-scale invasion. She had never been to Ukraine before and went to #Kyiv, enrolling as a combat medic in the International Legion #StandWithUkraine️ pic.twitter.com/lsCnVYb6tv
Sandra Andersen Eira számi származású norvég politikus, aki egyébként halászként kereste eredetileg a kenyerét, ebben a minőségében egy dokumentumfilmben, a Sea Sistersben is szerepelt. 2022-ben az Ukrajna elleni orosz támadás hírére Ukrajnába utazott, ahol egy amerikai és brit önkéntesekből álló alakulathoz csatlakozott.
A számik egyébként egy északi, finnugor nyelvet beszélő nép, akiket lappoknak is neveznek, de ezt nem tanácsos olyankor elsütni, amikor ők is hallótávon belül vannak, mivel a lapp elnevezést megalázónak tartják.
Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:
Évekig tartó éhínséget okozhat a háború, titkos lézerfegyvert vethettek be az oroszok - percről percre a háború 85. napjáról
Kövesse velünk az orosz-ukrán háború legfontosabb történéseit!