szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Nevet változtatott a Spirit Színház, azonban kevés ideig élt a „Spirit Psota Irén Alkotóműhely és Mentálközpont”. A család szerint Perjés János igazgató még csak nem is szólt Psota örököseinek, hogy használná a nevet, noha ő azt állította, engedélyt kapott tőlük.

Noha nemrég nevet változtatott a Spirit Színház, és már Spirit Psota Irén Alkotóműhely és Mentálközpont néven volt megtalálható a közösségi médiában Perjés János magánszínháza, csütörtökön délután hirtelen eltűnt Psota Irén neve a színház felületeiről. Röviddel azután, hogy az Index megírta: a Psota Irén Alapítvány, amely a jogutódok felkérésére és megbízásából ápolja a kétszeres Kossuth-díjas színművész emlékét, csak tőlük értesült a névváltoztatást, Perjés tőlük erre nem kért engedélyt, ezért fel is szólították, „azonnali hatállyal függessze fel a sértő névhasználatot”.

Az ügy pikantériája, hogy Perjés János az Index megkeresése után még lelkesen posztolta a következőt: „Ma felhívtak az Indextől, és nagy örömmel meséltem el a történetet, amiért Psota Irénről neveztem el az Alkotóműhelyet. (…) Psota Irén nevének használata hatalmas megtiszteltetés a családtól”. Azonban két héttel később már azzal fenyegette a portált, hogy ha nyilvánosan foglalkozunk a névválasztással, „annak következményei lesznek”, és még azt is megtiltotta nekik, hogy korábbi válaszlevéből idézzenek, amelyben a lap szerint egyébként az szerepelt, hogy engedélyt kapott a családtól.

Perjés még e hét szerdán este is azt írta saját oldalán, a család beleegyezett abba, hogy használják Psota Irén nevét. „Dermedettel vegyes kíváncsisággal figyelem, hogy miként szeretnének összeugrasztani a nevét viselő alapítvánnyal” – írta. Pedig a Psota Irén Alapítvány a csütörtökön megjelent Index-cikk alapján azt írja: „A jogutódokat képviselő ügyvédet megkerestük, aki arról tájékoztatott minket: hozzájuk nem érkezett a névhasználatra szóló engedélykérés, ily módon nem járultak hozzá a névhasználathoz”, és a Spirit Színház az alapítványt sem kereste meg.

Perjés vagy a Spirit Színház nem utalt arra a közösségi médiában, miért tűnt el hirtelen mégis Psota neve az oldaluk nevéből.

A Spirit Színházzal kapcsolatban egy évvel ezelőtt nyolcan nyilatkoztak a hvg.hu-nak Perjés János alapító-igazgató „ép ésszel felfoghatatlan kommunikációjáról”, de fizikai agresszióról és szexuális jellegű határátlépésekről is beszámoltak a színház volt munkatársai: volt, aki azt állította, Perjés mások előtt nyújtotta át neki a valahogyan hozzá került alsónadrágját, és többen számoltak be olyan esetekről, mint amikor Perjés dühében vasszékeket dobott beosztottai felé.

„Az összes kollégám előtt nyújtotta át az alsónadrágomat" - megdöbbentő élményekről számolnak be a Spirit Színház volt munkatársai

Nemcsak az alapító-igazgató „ép ésszel felfoghatatlan kommunikációjáról", de fizikai agresszióról és szexuális jellegű határátlépésekről is beszámolnak a Spirit Színház volt munkatársai. A színház ellen nemrég vizsgálatot indítottak, és az állításokat bizonyítottnak találták; az igazgató perrel fenyegetőzik.

A színház ellen akkor vizsgálatot indított egy szakmai szervezet, és az állításokat bizonyítottnak találták. Perjés János ugyanakkor mindent tagadott, feljelentette a hvg.hu-t és több nyilatkozót, azonban a bíróság nem tartotta megalapozottnak a keresetét.

Még több Élet+Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kovács Bálint hvg360

„Az összes kollégám előtt nyújtotta át az alsónadrágomat” – megdöbbentő élményekről számolnak be a Spirit Színház volt munkatársai

Nemcsak az alapító-igazgató „ép ésszel felfoghatatlan kommunikációjáról”, de fizikai agresszióról és szexuális jellegű határátlépésekről is beszámolnak a Spirit Színház volt munkatársai. A színház ellen nemrég vizsgálatot indítottak, és az állításokat bizonyítottnak találták; az igazgató perrel fenyegetőzik.