Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Most először készült átfogó kutatás a hazai otthon szülésről. Kiderül például, milyen feltételekkel lehetett kórházon kívül világra hozni egy gyermeket az elmúlt húsz évben. A Varró Gabriella szociológus által vezetett felmérés más furcsaságokat is leleplez.
Napokon belül megkezdődik a szenvedése annak a nagyjából 1,8 millió embernek, akik parlagfűre allergiások. A problémát mindenki régóta ismeri, pénz is van rá, mégsem javul a betegek életminősége.
Nem mondunk azzal semmi újat, hogy egyre több a lelki beteg, és szerencsére az olyan páciens is, aki nem ódzkodik attól, hogy szakértői segítséget kérjen. De azzal már sokkal inkább, hogy a pszichológusoknak sincs aranyéletünk, legalábbis, ami a megélhetésüket illeti. Ennek ellenére évek óta töretlen a pszichológus képzés népszerűsége.
Az öregedés ellen ugyan szerintünk nem kell feltétlenül harcolni, de mindenképpen oda kell figyelni testünkre, arcunkra. Kipróbáltunk egy rakás arckrémet érett bőrre; megmondjuk, mit tapasztaltunk.
Az elmúlt szezonban 130 halálos áldozata volt itthon a H1N1 influenzavírusnak, amely nem tűnt el, idén a B vírussal együtt már 12 embernél – közöttük gyermekeknél és fiataloknál – okozott halálos fertőzést. Világjárványok az eddigi tapasztalatok szerint körülbelül negyven évente fordulnak elő. A lakosság természetes, illetve mesterségesen szerzett immunitása – egy-egy évi fellángolás mellett – a hetvenes évek végétől erősödött, így a járványok mérete és áldozataik száma is csökkent.
Az elmúlt napokban egyre több várost lepett el a szmog, amely ellen nem sokat tettek az autósok. Ma már egyértelműen sokkal többet ér kényelmünk, presztízsünk, mint a létünk - olvasható a No emisszio blogon.
Közel három évtizede felfedezett betegség világszerte mintegy hatvanmillió embert fertőzött már meg és 25 millió halálos áldozatot követelt. Működőképes gyógyszer egyelőre nincs, azonban a legutóbbi szakmai AIDS-csúcs eredményei a korábbi szenzációsnak titulált bejelentéseknél reménykeltőbbek: bár megelőzni még mindig nem tudjuk a fertőzést, a legtöbb HIV-pozitív páciensnek a közeli jövőben már elérhető lehet olyan szer, amelynek segítségével szinte teljes életet élhetnek. Összeállításunkból kiderül, hol tart napjainkban a harc a „megállíthatatlan gyilkos” ellen.
Honnan tudjuk, mennyi az idő? Hogyan tudjuk megmondani, hogy mennyi időt töltöttünk valahol, anélkül, hogy ránéznénk az óránkra? Miért tűnik ugyanannyi idő egy pillanatnak, vagy akár hosszú óráknak, attól függően, hogy mit csinálnunk? Agyunk időérzékelő rendszere az emberi szervezet egyik legösszetettebb és legérdekesebb része, amelynek teljes működését még a kutatók sem ismerik pontosan.
Az amerikai élelmiszer- és gyógyszerengedélyezési hivatal (FDA) nemrég új képeket tervezett a cigarettásdobozokra, amelyek szándékaik szerint elrettentik az embereket a dohányzástól. De mennyire hatásosak az ilyen kampányok?
A nők áldozattá válásának leggyakoribb színtere a családi környezet. Ám még mindig csak a töredéke derül ki az otthon elkövetett erőszakos cselekedeteknek. November 25. a nők elleni erőszak világnapja.
Óriási vihart kavart egy amerikai házaspár weboldala, akik az internetezők segítségével szerették volna eldönteni, hogy születendő gyermeküket elvetessék-e vagy sem. Az egyik ismert legendavadász oldal szerint mostanra bizonyossá vált: csupán online átverésről volt szó. A szerző egy amerikai internetes körökben jól ismert jobboldali provokátor.
Vírusok, baktériumok, gombák, élősködők, hogy csak néhány veszélyforrást említsünk, ami a természetben leselkedik ránk. Az, hogy a különböző kórokozók mégis csak néha képesek kisebb-nagyobb bajt okozni, azt szervezetünk immunrendszerének köszönhetjük, ami gyorsan és hatékonyan áll ellen a bajt okozó fertőzéseknek, bbámulatos és különös működése sok bajtól óv meg minket. Ám néha ez a védelem is meggyengülhet.
Nátha? Megfázás? Váratlan rosszullét? Sarkalatos kérdés, mikor jelentsen a dolgozó beteget és maradjon otthon, vállalva, hogy egy időre kiesik a munkából. Akadnak, akik minden kínálkozó alkalmat megragadnak, hogy beteget jelenthessenek, mások akkor sem hajlandóak távolmaradni az irodától, ha lázas betegek. Mikor és hogyan érdemes közölni a munkaadóval, hogy néhány napig ne számítson ránk?
Október 31-én állítjuk át az órákat, hogy kevesebb energiát használjunk fel a sötétebb hónapok során. Néhány éve már felvetődött, hogy van-e értelme az évente kétszeri változásnak, amelynek akár egészségügyi, illetve a közlekedésben tapasztalható hatásai is lehetnek. Az energiaiparban dolgozó szakembereket kérdeztünk.
Az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének adatai szerint a klímaváltozás miatt elsősorban a fejlődő országok, a nők és a gyerekek szenvednek majd a legtöbbet.
Világos, a közvetlen lépéseket kell felvázolni az iszapkatasztrófa áldozatainak helyzetük javítására, csak így lehet oldani a hatalmas lelki traumát - mondta a Hírszerzőnek Síklaki István szociálpszichológus. A szakember szerint nem lenne jó, ha egy lakóparkba költöztetnék a kolontáriakat.
Már a súlyponti kórházakban sem lehet számítani teljes körű ellátásra, országszerte akut orvos-és ápolóhiány alakult ki, le kellene számolni azzal az illúzióval, hogy a jelenlegi közfinanszírozás és az abból kifizethető bérek mellett eltartható 30-33 ezer praktizáló orvos. Többek között ezekről a riasztó jelenségekről beszélt a hvg.hu-nak adott interjúban Dózsa Csaba egészségügyi kutató.
Az internet segítségével máris valamennyi gyógyászati intézményt összekapcsoló betegút-követő, időpontfoglaló rendszert lehetne létrehozni, ami csökkenthetné a várólistákat, gyorsíthatná a betegek ellátását. A modern informatika és a források ésszerűbb felhasználása sokat segíthet az egészségügy gondjain, ugyanakkor pozitív hatással lehet a hazai kkv szektorra is – állapítja meg Jeskó József a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatója. Az írás DoktorInfo Kft. a adatbázisainak, kutatási eredményeinek felhasználásával született, az érintettek engedélyével és beleegyezésével.
Három éve működik a Főnix Mentőrobogó Szolgálata. Májusban és júniusban több mint háromszáz esethez mentek ki, ezzel „ledolgozták” a tavalyi, egész éves forgalmat. A szezon viszont csak szeptember végén ér véget. Kiből lehet ma mentőrobogós? Mennyibe kerül a szolgálat fenntartása? Kényes és praktikus kérdésekről beszélgettünk Siklósi Gáborral, a szolgálat vezetőjével.
Az egészségügyben egyelőre virágzik a korrupció, a tisztességes, humánus bánásmódot sok helyütt meg kell vásárolni,. Mikola István egy kismamától előre elkérni szándékozott, 80 ezer forint feletti hálapénz okán tesz feljelentést. Éger István, az Orvosi Kamara elnöke extra, ám legális díjazás bevezetését vetette fel. A kiegészítő betegbiztosítás a jelenlegi rendszer keretei között nem lenne csodaszer, de valamit enyhítene a helyzeten.