szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Pestisen szólva mondhatnánk: ha egy üzlet beindul…De itt most újabb egri sikerekről van szó.

Múlt év őszén indult a sikersorozat, ami most tovább folytatódott. Az egri Kovács Nimród Winery boraiból az NJK 2005 és a Pinot Noir 2007 elnyerte a Prestige Reserve Médaillon D'or védjegyet, valamint a Páneurópa Nemzetközi Borverseny ezüst érmét. Ezzel négyre szaporodott a Prestige Reserve díjas boraik száma, hiszen a Chardonnay Battonage 2007, és az NJK 2006 pontosan egy évvel ezelőtt érdemelte ki ezt a rangos elismerést.

Az Európa 25 országában bejegyzett Prestige Reserve védjegyet a Prestige Reserve Club zsűrije évente ítéli oda azoknak a boroknak, amelyek a prémium kategóriában is kimagasló minőséget képviselnek, így alkalmasak arra, hogy a magyar borászat kiemelkedő értékeire itthon és külföldön is felhívják a figyelmet. A védjegy a minőség presztízsét szimbolizálja.

A díjazott KNW borok

Az NJK 2005 Cabernet franc, Merlot és Kékfrankos házasítása. Új francia és magyar barik hordókban érlelték több mint két és fél évig. A zászlós bort a pincészet legszebb tételei alkotják. Mély színű, illatában és zamataiban kék és fekete héjú bogyós gyümölcsök, cédrus, csokoládé díszlenek lekerekedett és bársonyos tanninokkal. Fejlődése a palackban még hosszú évekig töretlen.

 

A Pinot Noir 2007 szépen tükrözi az egri borvidék egyedülálló terroir-ját. Ízében és illatában a cseresznye, szilva, kókusz és cédrus mellett csöppnyi fűszeresség rejtőzik. A saját termésű szőlőhöz Eger legszebb ültetvényeiből válogattak, így biztosítva az izgalmas savakat, a piros gyümölcsök és fűszerek ízeit és a selymes tanninokat. Tökéletes harmóniát alkot sajtokkal, serté-, marha- és baromfi húsokkal, de tésztás fogásokhoz is ajánlott. 

A Páneurópa Nemzetközi Borverseny ezüst érme ugyancsak azt igazolja: a borászat jó úton jár, amikor arra épít, hogy a termővidék előnyeinek kihasználásával kiváló borokat lehet készíteni. Egernek, amelyet a magyar Burgundiának tartanak a szakemberek, olyan természeti értékei vannak a borkészítéshez, amelyeket a világnak is meg kell ismernie.

A IX. Páneurópa Nemzetközi Vörösborversenyt  november 26 -án rendezte meg a soproni Bormarketing Műhely Nonprofit Kft. Hegykőn. A verseny alapgondolata közel húsz esztendeje,1991-ben fogalmazódott meg: legyen egy olyan megmérettetés, amely a páneurópaiságra, a közös múltra, a közös gyökerekre alapulva a jövőbe mutat. A versenyt 1992-ben rendezték meg először, és azóta minden második évben meghirdetésre kerül. Az idén Ausztriából, Szlovákiából és Magyarországról 156 minta – kékszőlőből készült rozé és vörösbor – érkezett 68 pincészettől, melyeket a hazai szakemberekből álló zsűri a nemzetközi borversenyek szabályai szerint bírált el.

A szakmai döntést a nagyközönség a XI. Magyarországi Bormarketing Konferencia gálavacsoráján ismerhette meg december 2-án, ahol a legjobb eredményt elért borokat a résztvevők meg is kóstolhatták.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Szegő Iván Miklós Gasztro

Ki lesz az év fiatal borásza?

A 2010 Fiatal Magyar Borásza elnevezésű internetes szavazás apropóján tartottak a múlt héten borkóstolóval egybekötött bemutatót a címért versengő ifjú szakemberek.

hvg.hu Gasztro

Év Bortermelője 2010: Légli Ottó

A Magyar Bor Akadémia elnöksége december 3-án 12 órakor sajtótájékoztató keretében hozta nyilvánosságra, melyik borász érdemelte ki az idén az Év Bortermelője díjat.

Sz. J. Gasztro

Különleges borbár Budapesten

Nemrég nyílt egy igazán különleges hely Budapesten. Még nem nagyon volt hasonló sem idehaza. Ahogy az ember belép, szinte olyan mintha nem is Magyarországon lenne. Trendi, dizájnos, mégsem tolakodó, letisztult formák, nyersbeton, fekete csövek a plafonon, egyszerű mégis látványos gömblámpák, és persze nem utolsósorban a megvilágított polcokon peckesen sorakozó borok látványa fogadja a betérőt. A pult mögött van egy tábla, amire az éppen aktuális kínálatot írják fel. Merthogy itt minden nap 60 féle borból lehet kóstolni.