szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az autó- és az alkatrész-kereskedők sem ússzák meg a válságadót - értesült a FigyelőNet.

Erdélyi Péter a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének ügyvezető igazgatója a FigyelőNetnek elmondta: a nagykereskedők ugyanakkor kerültek ki a törvényből, amely ugyanakkor nagyon fontos különbség a törvény eredeti szövegéhez képest.

Hozzátette: a végleges törvényjavaslatban fontos változás még, hogy végül nem a 2009-es bevételi adatok képezik az adó alapját, hanem majd az idei évé. Ennek ezért van jelentősége, mert a gépjármű kereskedelmi piac tavaly óta is 30 százalékos visszaesést szenvedett el, így legalább azt nem kell leadózni az érintetteknek.

A különadó révén - Erdélyi Péter úgy számol - mintegy 1 milliárd forint folyhat be az államkasszába a gépjármű és alkatrész kiskereskedők révén. Ugyanakkor érdemes adómérleget készíteniük a cégeknek, hiszen az autókereskedők zöme jól fog járni a társaságiadó-változással, amely16 százalékról 10 százalékra csökken – vélte az ügyvezető igazgató.

Gablini Gábor, a Gépjármű-Márkakereskedők Országos Szövetségének elnöke pedig arra hívta a figyelmet, hogy az autókereskedők piaca mintegy 80 százalékkal visszaesett a válság kitörése óta, mintegy 10 ezer embert bocsátottal el az ágazatból, körülbelül a harmadát az addigi létszámnak. Így szerinte aligha lehet azt állítani ebben az esetben, hogy a válság nyerteseiről lenne szó.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI/hvg.hu Gazdaság

Megszavazták a válságadókat

Újabb különadók, úgynevezett válságadók bevezetéséről döntött az Országgyűlés hétfőn; ezek a költségvetés helyzetét idén 161 milliárd forinttal javítják, amely hozzáadódik a pénzügyi szektor által befizetendő 200 milliárd forinthoz.

MTI / hvg.hu Hazai gazdaság

A Vodafone megérti, de fél a válságadótól

Megérti a válságadó szükségességét a Vodafone Magyarország, de úgy vélik, a távközlési különadó veszélyezteti egyes mobilhálózatok fejlesztését. Egyeztetéseket kezdeményeznek a kormánnyal. Az Invitel véleménye szerint nem fogják tudni áthárítani a fogyasztókra a plusz terhet.