MDF: a kormány nem tudja orvosolni a gazdaság bajait

Herényi Károly, a párt parlamenti frakcióvezetője szerint az intézkedéscsomag "ékes bizonyítéka annak, hogy a kabinetnek nincs orvossága az általa előidézett gazdasági nehézségek megoldására".

  • unknown unknown
MDF: a kormány nem tudja orvosolni a gazdaság bajait
Herényi a gazdaságot egy süllyedő hajóhoz hasonlította, "amelyből a nehezékeket a pénzügyminiszter hajigálja ki, hátha a hajó megmenekül. Csak elfelejtette azt a lyukat betömni, ami a hajó testén található (...) Ez a hajó, ha lassan is, de tovább süllyed".



Az Oktatási Minisztérium kilencmilliárd forintos, a Magyar Tudományos Akadémia kétmilliárd forintos kiadáscsökkentése szerinte azt jelenti, hogy "a tudásalapú társadalom a jövőben is vízió, szép álom marad", a gazdasági tárcától elvett 36 milliárd forint pedig azt jelzi, hogy az idén "jottányit sem javul, sőt inkább romlani fog" a magyar kis- és középvállalkozók helyzete. A politikus hozzátette: mivel az agrárium támogatására és fejlesztésére a valóságban 80 milliárd forint marad, nem tudni, honnan fogja a kormány előteremteni azokat a forrásokat, "amelyek alapján megköttetett az agrárbéke".



"Nagyon rossz eséllyel, nagyon zavaros körülmények között vágunk neki az uniós tagságnak. Az MDF továbbra is fenntartja azt a véleményét,(...) hogy a költségvetést alaposan át kell alakítani, s olyan költségvetési törvényt kell elfogadni, vagy úgy kell módosítani a jelenlegit, ami a gazdaság fejlődésének feltételeit megteremti" - mondta Herényi Károly.



Az MDF frakció az Alkotmánybírósághoz fordult, hogy a testület minősítse alkotmányellenesnek az államháztartási törvény 2002. évi módosítását, amely "átírta a pótköltségvetés benyújtásának feltételeit". A frakció szerint a törvény akkori módosítása azért alkotmányellenes, mert "nagyban korlátozza a parlament ellenőrző szerepét és azon jogosítványát, hogy a közpénzek elosztásában szerepelt vállaljon". (MTI)
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.