Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Londoni értékpapír-forgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok pénteken enyhe csökkenéssel kezdhetnek határozottabb irányzat nélkül, miután a New York-i tőzsde csütörtökön zárva volt a Hálaadás Napja miatt.
Az értékpapír-forgalmazók becslése szerint a londoni értéktőzsde irányadó mutatója, az FTSE-100 és a frankfurti értéktőzsde fő mutatója, a DAX-30 változatlan szinten illetve 7 pontos csökkenéssel nyithat.
Csütörtökön az FTSE-100 mutató 0,33 százalékos, 20,30 pontos csökkenéssel 6140,00 pontra esett, szerdán 42,3 pontos, azaz 0,68 százalékos veszteséggel 6160,30 ponton zárt.
A frankfurti DAX mutató csütörtökön 0,01 százalékkal, 0,88 ponttal 6475,25 pontra csökkent, szerdán 15,74 pontos, azaz 0,24 százalékos nyereséggel 6476,13 ponton végzett.
A New York-i tőzsdemutatók határidős jegyzései közül a New York-i értéktőzsde fő mutatójáé, a Dow Jones ipari átlagé (DJIA) péntek reggelre 13 pontot veszített, a Nasdaq összetett mutatójáé 3 ponttal csökkent.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Péntek reggel ismét interjúval indít Orbán Viktor, a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
A kérdés nem az, hogy Magyar Péter vagy Orbán Viktor, Tisza vagy Fidesz. A szó szerint életbe vágó kérdés az, feltartóztatható-e az utcai erőszak.
Szakértőkkel próbáltuk megfejteni az imádott lény varázsát.