Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Kissé erősödött a forint, a budapesti bankközi devizapiacon csütörtök délelőtt fél tízkor 240,70/85 forint volt az euró árfolyama, míg szerdán délután 241,60/70 forint volt.
A kereskedők elmondták, hogy a reggeli adásvétel során rövid ideig ugyan 241 forint felett is járt az árfolyam, de gyorsan visszatért e küszöb alá. A piac egyébként csendes, a forgalom visszafogott, így egy-egy ajánlat is képes elmozdítani az árfolyamot. Változásra a jelen körülmények között nem számítanak, mert sem a nemzetközi piaci helyzet, sem a hazai hírek nem adnak okot arra, hogy akár a forgalom megnövekedjen, akár az árfolyam jelentősen módosuljon.
Erősödött a forint a dollárral szemben is: az amerikai deviza árfolyama 163,40/55 forint a szerdai 164,60/80 forint után.
A bankközi forintpiacon a likviditási helyzetet jellemző O/N kamat a lehető legalacsonyabb szintre szorult; a szabad pénzeszközök bősége miatt kialakult 7,50 százalékos kamat a kereskedői várakozások szerint már aligha változik meg a tartalékolási periódus végéig.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.