Újabb reformok a kínai értékpapírpiacon

A kínai értékpapír-felügyelet, a globális pénzügyi válság nyomán, szándéka szerint a kínai tőzsdepiacokat segítve, újabb tőzsdei reformlépésekre szánta rá magát, ezzel éppen ellentétesen haladva a világ más országainak tőzsdei akciókat korlátozó intézkedéseivel.

  • MTI MTI
Újabb reformok a kínai értékpapírpiacon

Kínában a döntés értelmében nemsokára engedélyezik az úgynevezett "shortolást" - a még meg nem vásárolt értékpapírok árfolyamzuhanásra játszó határidős eladását - , és a részben hitelre történő részvényvásárlást. Az intézkedések egyelőre kísérleti jellegűek, csak kis számú brókercégnél vezetik be ezeket, és később terjesztenék ki más értékpapírügyletekkel foglalkozó intézményekre.

Szeptember közepén az amerikai értékpapír-felügyelet - csatlakozva más országok rokon intézményeihez - ideiglenesen, október 2-ig, vagy még 10 nappal meghosszabbítva ezt a határidőt - megtiltotta 799 pénzügyi részvény "shortolását". A brit felügyelet négyhónapos tiltásról döntött, Ausztráliában, Szingapúrban és Tajvanon is korlátozták az ilyen műveleteket.

A kínai értékpapír-felügyelet ezzel szemben úgy véli, hogy ezek az intézkedések a kínai pénzügyi reform és a tőzsdepiac fejlődésének fontos lépései, amelyek új lendületet adnak az értékpapírpiacnak.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.