Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A hét legfejlettebb ipari ország alkotta G7 már nem hatékony, helyette olyan vezető csoportra van szükség, amelyben helyet kapnak az olyan fejlődő országok is, mint Kína, India és Brazília – közölte a Világbank elnöke hétfőn.
Robert Zoellick a G7 pénzügyi vezetőinek hét végi washingtoni tanácskozása előtt úgy vélte, hogy a pénzügyi világválság „ébresztő”, amely több országra kiterjedő szélesebb együttműködést kíván. „A G7 nem hatékony” – mondta Zoellick az Egyesült Államokat, Kanadát, Nagy-Britanniát, Németországot, Franciaországot, Olaszországot és Japánt magában foglaló csoportra utalva. Hozzátette: rugalmas, nem pedig merev és központosított rendszerre van szükség.
Zoellick szerint az új vezető csoportban jelen kellene lenniük Kína, India, Brazília, Dél-Afrika, Szaúd-Arábia és Oroszország pénzügyi vezetőinek is. A résztvevő országok számát nem kellene rögzíteni, hanem idővel az igényeknek megfelelően rugalmasan módosítani.
A csoport Zoellick reformtervei szerint a világ GDP-jének 70 százalékát, összlakosságának 56 százalékát, a világ energiatermelésének 62 százalékát, a világ legnagyobb széndioxid-kibocsátóit, a legnagyobb donor országokat é a legjelentősebb tőke-, áru- és valutapiaci szereplőit képviselné.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
15–9-re nyertek a mieink.