Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jövőre két százalék alatti gazdasági növekedéssel számol a kormány - mondta Veres János pénzügyminiszter a költségvetési törvényjavaslat újratervezéséről az MSZP soron kívüli ülése után Budapesten újságíróknak. Korábban a kormány 3 százalékos GDP-növekedést tervezett 2009-re.
A miniszter közölte, készítenek "egy abszolút pesszimista modellt" is, azaz mi történne, ha a növekedés a két százalékot sem érné el. Arra a kérdésre, hogy csak a tartalékokból lehet-e csökkenteni az idei évre tervezett hiányt, Veres János azt mondta, nemcsak azokból, hanem az év hátralévő részére tervezett, de meg nem valósítandó kiadásokból is csökkenhető. E tételekről konkrét példát nem mondott, mert nem született még ezekről döntés. "Szemben az ellenzéki állításaival itt nem luxuskiadásokról van szó, hanem olyan kiadásokról, amelyek az államháztartás ez évi működése szempontjából és esetleg a jövő év megalapozása szempontjából fontosak lettek volna" - közölte.
Veres a kongresszuson © Stiller Ákos |
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.