szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az IMF-megállapodás híre és a költségvetési szigor erősödésének jelei erősítik a forintot.

Az eurót kedden délelőtt kilenc órakor 265,75/266,00 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben, ami 2,28 százalékos forinterősödésnek felel meg a hétfő délutáni 271,80/272,40 forintos árfolyamhoz képest. A nemzetközi devizapiacokon általában is javult a feltörekvő piaci devizák megítélése. A török líra négy százalékkal erősödött a dollárral szemben, a lengyel zloty pedig két százalékkal az euróval szemben nyitás után.

A forint számára erőteljes támogatást nyújt a közelgő IMF-megállapodás híre, a Mercedes elkötelezettsége beruházásának megvalósítására, valamint a költségvetési szigor erősödéséről kiszivárgott értesülések.

A dollárt 212,90/213,20 forinton jegyezték az előző délutáni 218,20/219,00 forint után. A bankközi forintpiacon az egynapos finanszírozási kamat (o/n) a jegybanki alapkamat emelés óta 11 százalékon áll.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Átmenetileg lemondhatnak a profitról a kereskedők?

A kereskedelem visszaesését jelenti, hogy a kormány 2,2-ről 0,2 százalékra módosította a háztartások fogyasztására adott növekedési prognózisát - mondta el a keddi Napi Gazdaságnak Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára.

hvg.hu Gazdaság

Szalay-Berzeviczy: a világ összeomlik, mi pedig nagy bajban vagyunk

Magyarországot a spekulánsok támadják, igyekeznek a gazdaság törékenységét kihasználva, minél nagyobb profitra szert tenni. Eközben a jegybank és a kormány vért izzadva próbálja visszaverni a támadásokat, de az eredmény egyelőre alig látszik. Az ádáz piaci küzdelmekről, a bejelentett intézkedések várható hatásairól és hazánk esélyeiről Szalay-Berzeviczy Attilával, a Budapesti Értéktőzsde volt elnökével beszélgettünk.

Vélemény

Korszakváltás: Ázsia lesz a centrumban

Az új korszakváltás nyomán nem az állami szerepvállalás mértéke fog megváltozni, hanem a gazdasági centrum tolódik el: a Kína központú ázsiai modell további erősödhet az észak-amerikai és az európai modell rovására. A stagflációval küszködő világgazdaság az állami koordináció és a szabadverseny ötvözésével lábal majd ki a válságból – jósolja a Méltányosság Politikaelemző Központ kutatója, Pétervári Zsolt.