szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Jóváhagyta az ukrán parlament péntek este azt a válságkezelő intézkedéseket tartalmazó törvényt, amelynek elfogadását a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kérte Kijevtől készenléti hitel folyósításáért cserébe.

Ukrajna 16,5 milliárd dolláros készenléti hitelt kért az IMF-től, hogy stabilizálhassa gazdasági-pénzügyi helyzetét a pénzügyi világválság közepén. A Viktor Juscsenko államfő által előterjesztett intézkedéscsomagot a szavazásnál jelen lévő 440 képviselő közül 243 támogatta. Ennek értelmében Ukrajnában a privatizációs bevételekből pénzügyi stabilizációs alapot hoznak létre. Ebből hiteleket folyósítanak azoknak a bankoknak és vállalatoknak, amelyek a világméretű pénzszűke miatt nem tudják törleszteni külföldi tartozásaikat. A jogszabály alapján a szovjet utódállamban megerősítik a lakossági bankbetétekre vonatkozó betétbiztosítási garanciát, az állam részesedést szerezhet a bajba jutott bankokban és szigorítja a költségvetési fegyelmet, többek között egyes szociális juttatások megkurtításával.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gazdaság

Válsághatás: drágább vagy olcsóbb az irodabérlet?

Cége bérelt irodában, üzlethelyiségben vagy ipari ingatlanban működik, és tudni szeretné, hogy a jövőben olcsóbb vagy drágább díjakra számíthat? Sokan a válság miatt arra számítottak, hogy a díjak csökkennek, ám a CBRE magyarországi irodájának adatai szerint az első osztályú irodák bérleti díja az elmúlt egy évben nem változott, míg az ipari ingatlanoknál 8,3 százalékos volt a drágulás.

Itthon

Válság: a rosszabb forgatókönyvvel számolunk

A többség most arra számít, hogy akár egy évig, vagy tovább is elhúzódhat a válság - áll a Népszabadság által közzétett Medián-felmérésben. Gyurcsány Ferenc válságkezelőként elfogadottabb, mint amennyire miniszterelnökként népszerű.

MTI Gazdaság

Elemzők szerint a válság akár hasznos is lehet Magyarországnak

A magyar gazdaság sebezhetősége nem kirívó a kelet-közép-európai régióban, sőt hosszú távon a válság akár hasznos is lehet Magyarország számára, amennyiben megragadjuk a lehetőségeket reformok meghozatalára - ezek voltak a szakértők főbb megállapításai az ING Bank által szervezett üzleti reggelin.