Óriási eladás volt az OTP piacán

Az OTP részvényárfolyama 1800 forint alatt is körülnézett szerdán, a zárásra azonban egészen 1810 forintig emelkedett – 11,5 százalékos mínusszal hozzájárulva a BUX 7,3 százalékos csökkenéséhez.

  • unknown unknown
Óriási eladás volt az OTP piacán

A BÉT vezető indexe a szerdai kereskedést 10 353,4 ponton zárta, 814,51 ponttal a szerdai záróérték alatt.

Az OTP részvényárfolyama 11,53 százalékos csökkenés után, 1810 forinton fejezte be a napot. Az európai banki papírok – így a jelentős kelet-közép-európai érdekeltségekkel rendelkező pénzintézetek részvényei is – vegyesen szerepeltek. A Société Générale és a Commerzbank a várakozásoknál jobb eredményeket, illetve kisebb veszteséget jelentett, amit a befektetők 4-5 százalékos emelkedéssel díjaztak. Az emberes veszteségről beszámoló ING kurzusa a nap folyamán hét százalékos mínuszban is járt – csakúgy, mint az Erste papírja. Az UniCredit öt százalékot meghaladó mínuszban is megfordult, a magyar piacon a CIB tulajdonosaként jelenlévő, szintén olasz Intesa ugyanakkor két százalékot erősödött.

A Mol részvényárfolyama 4,7 százalékkal, 8630 forintra esett, az MTelekomé – amelynek kereskedését a nap folyamán az OTP-éhez hasonlóan felfüggesztették – 9,5 százalékkal, 525 forintra csökkent.

A gyógyszeripari papírok sem teszik ki a kirakatba a szerdai végeredményt: a Richter részvényárfolyama 5,83 százalékkal, 25 425 forintra, az Egisé 8,65 százalékkal, 8,65 százalékkal, 10 550 forintra esett.

Ecoline.hu

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.