Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az OTP részvényárfolyama 1800 forint alatt is körülnézett szerdán, a zárásra azonban egészen 1810 forintig emelkedett – 11,5 százalékos mínusszal hozzájárulva a BUX 7,3 százalékos csökkenéséhez.
A BÉT vezető indexe a szerdai kereskedést 10 353,4 ponton zárta, 814,51 ponttal a szerdai záróérték alatt.
Az OTP részvényárfolyama 11,53 százalékos csökkenés után, 1810 forinton fejezte be a napot. Az európai banki papírok – így a jelentős kelet-közép-európai érdekeltségekkel rendelkező pénzintézetek részvényei is – vegyesen szerepeltek. A Société Générale és a Commerzbank a várakozásoknál jobb eredményeket, illetve kisebb veszteséget jelentett, amit a befektetők 4-5 százalékos emelkedéssel díjaztak. Az emberes veszteségről beszámoló ING kurzusa a nap folyamán hét százalékos mínuszban is járt – csakúgy, mint az Erste papírja. Az UniCredit öt százalékot meghaladó mínuszban is megfordult, a magyar piacon a CIB tulajdonosaként jelenlévő, szintén olasz Intesa ugyanakkor két százalékot erősödött.
A Mol részvényárfolyama 4,7 százalékkal, 8630 forintra esett, az MTelekomé – amelynek kereskedését a nap folyamán az OTP-éhez hasonlóan felfüggesztették – 9,5 százalékkal, 525 forintra csökkent.
A gyógyszeripari papírok sem teszik ki a kirakatba a szerdai végeredményt: a Richter részvényárfolyama 5,83 százalékkal, 25 425 forintra, az Egisé 8,65 százalékkal, 8,65 százalékkal, 10 550 forintra esett.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.