Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Veres János pénzügyminiszter és Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke egyetért abban, hogy a tervezett válságellenes kormányzati intézkedések jó irányba mozdítják el a magyar gazdaságot, azonban abban már eltér a véleményük, hogy ezek mértéke és időpontja megfelelő-e.
A kamarai elnök és a pénzügyminiszter az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal évértékelő rendezvényén tartott előadást a gazdaság, a válságkezelés helyzetéről.
Veres János elmondta, a jelenlegi intézkedések nem tipikus válságkezelő gondolatok, hanem inkább strukturális átalakítások, amelyekre évek óta szüksége van az országnak.
Parragh László aláhúzta, hogy a kormány jelentős fáziskésésben van. Ha ezeket az intézkedéseket már egy évvel ezelőtt - amikor az MKIK is javasolta - meghozza, nem lenne ilyen nehéz helyzetben Magyarország.
A pénzügyminiszter elismerte: a kormánynak a gazdasági válság miatti kényszer okán kellett meghoznia a strukturális döntéseket, amelyek csak mostanra értek be. Veres János kiemelte, jelenleg az élő munka terheinek csökkentése a legfontosabb kormányzati feladat, azonban annak mértékéről csak akkor lehet érdemben vitatkozni, ha megtalálják azokat a forrásokat, amelyből a kieső bevételeket finanszírozni lehet.
Az MKIK elnöke hangsúlyozta: a tervezett kormányzati megszorítások jelenlegi mértékük miatt nem lesznek jelentős hatással a gazdaságra, ezért a kormánynak újabb - a mostaninál szigorúbb - intézkedéseket kell hoznia. Azonban minél több lépcsőben hozza meg a kormány ezeket a megszorító lépéseket, annál több költséget okoz a vállalatoknak az új rendszerre való folyamatos átállás miatt.
Parragh László úgy vélte, a jelenleginél sokkal nagyobb, a GDP 3-4 százalékát érintő költség- és bevételcsökkentésre volna szüksége az államháztartásnál. A kamara elnöke emellett fontosnak tartotta, hogy a kormány a gazdaság szinte minden területéhez merjen hozzányúlni, és modernizálja azt, mivel ha véget ér a gazdasági válság, mélyreható intézkedések nélkül ismét versenyhátrányba kerülhet Magyarország a szomszédos országokkal szemben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.