szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Olaszország államadóssága tavaly elérte GDP-jének 105,8 százalékát. Az idén pedig 110 százalék felett zárhat.

Az olasz jegybank pénteken azt is közzétette, hogy az államadósság 2007-ben még az olasz hazai termék 103,5 százalékának felelt meg. Elszabadult a bank szerint az államháztartási deficit is tavaly: GDP-hez viszonyított aránya a 2007. évi 1,7 százalékról 3,1 százalékra ment fel. A gazdaság kibocsátása tavaly 1 százalékkal csökkent.

Idén ezen makromutatók mindegyike rosszabbodik: az államadósság 110,5 százalékra kúszhat fel, az államháztartási deficit a GDP 3,7 százalékára, a gazdasági visszaesés a kormány becslése szerint 2 százalékos lesz, a jegybank szerint 2,6 százalékos. Az államadósság a GDP-hez mérten 2010-ben 112 százalékra nőhet Olaszországban, a kormányzat előrejelzése alapján.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Olasz céget vett a Mol

A Mol Magyar Olaj- és Gázipari Nyrt. 2007. július 30-án szerződést írt alá az Italiana Energia e Servizi (IES), finomítással és kereskedelemmel foglalkozó társaság 100 százalékának megvásárlására - közölte a Mol a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden.

MTI Gazdaság

Pótadót vetnek ki az extranyereséges olasz olajtársaságokra

Az olasz kormány szerda este jóváhagyta a következő három évre előirányzott költségvetési terv főbb irányvonalait, amelyben szerepel az olajtársaságok nyereségére kivetett pótlólagos adóra vonatkozó, úgynevezett „Robin Hood-törvény” is.

MTI Világ

Megszűnik az olasz filmek adókedvezménye. Bojkott Velencében?

Az olasz filmfesztiválok, köztük a legtekintélyesebb, a velencei bojkottálására szólítottak fel a legnagyobb olasz filmproduceri és filmterjesztői szövetségek, miután a Silvio Berlusconi vezette jobboldali kormány törölt a tervek közül több, őket érintő adókedvezményt.

MTI Gazdaság

Kazah-olasz olajbalhé: Prodi közvetít

Romano Prodi olasz kormányfő vasárnap késő este Kazahsztánba érkezett, hogy a helyszínen próbálja elrendezni a Kasagan olajlelőhely ügyét. Nyáron a kazah fél bejelentette: megfosztja kivitelezői státuszától az olasz AGIP vezette konzorciumban a szintén olasz ENI energiavállalatot, amely újra elhalasztotta az olajmezőn az üzemszerű kitermelés megkezdését, miközben a költségek majdhogynem megháromszorozódtak.