Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A magyar cégek által Horvátországban befektetett összeg nagysága alapján Magyarország lett 2008-ban a második legnagyobb befektető – derül ki a Horvát Nemzeti Bank (HNB) által szerdán publikált előzetes adatokból.
A magyar cégek összesen 900,2 millió euró tőkével szálltak be a horvát gazdaságba, ami csaknem kétszerese az eddigi rekordévnek számító 2003 adataihoz képest. A HNB kimutatása szerint a magyar befektetők a 2007-es harmadik helyről Belgiumot megelőzve kerültek a második helyre, az első helyen szereplő osztrák cégek összesen 1.011,5 millió eurót fektettek be Horvátországban.
Az 1993 óta nyilvántartott adatok szerint Magyarországról eddig összesen 2.106,5 millió euró tőke áramlott az Adria-menti államba, így 16 év során összességében Ausztria, Hollandia és Németország után a negyedik legnagyobb befektetők lettek a magyarok.
Az adatokból is kitűnik, hogy a magyarok szempontjából rekordnak számító 2008-as évben a legnagyobb befektetés az olajiparban történt, vagyis a Mol az általa az INA részvényeire tett nyilvános ajánlattételével érte el a rekord összegű invesztíciót.
Horvátországban összességében tavaly 2,93 milliárd euró értékű külföldi befektetés érkezett, ami mintegy 730 millióval kevesebb az eddigi legjobb évnek számító 2007-hez képest. A külföldi befektetők 16 év alatt és az elmúlt évben is elsősorban a bankszektorban és az olajiparban láttak fantáziát.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.